fbtw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Adam Małysz

19 lat temu Polski Orzeł zszokował wszystkich oddając rekordowy skok. Skoczył tak daleko, że sędziowie przez dłuższy czas nie podawali odległości. 

 

3 lutego 2001 roku Adam Małysz oddał fenomenalny skok na Muhlenkopfschanze w Willingen i zszokował wszystkich. 23-letni skoczek w drugiej serii pierwszego z dwóch indywidualnych konkursów poszybował na odległość 151,5 metra na obiekcie z punktem konstrukcyjnym znajdującym się na 120. metrze.

Mimo rekordowego skoku Polak nie wygrał zawodów. Przyczyniło się do tego delikatnie podparte lądowanie w finałowej serii i słabszy pierwszy skok na 122. metr. Po pierwszej serii skoczek był na 8. miejscu, a ostatecznie konkurs zakończył na 2. pozycji. Zwycięzcą zawodów został Fin Ville Kantee, który zwyciężył z Wiślaninem o 8,9 punktu.

Poprzedni rekord skoczni należał do Austriaka Andreasa Widhoelzla i wynosił 135 metrów. Obecnie rekord skoczni od 9 stycznia 2005 należy do Janne Ahonena i wynosi 152 m. Współrekordzistą obiektu od 1 lutego 2014 roku jest Słoweniec Jurij Tepeš. 

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook

-->