fbtw
Test

Cykl LPK 2020 zakończony! Drugi konkurs na skoczni im. Adama Małysza wygrywa Martin Hammann. Najlepszy z Polaków na 8. miejscu.

W dzisiejsze, nieco wietrzne przedpołudnie, odbyły się drugie, a zarazem ostatnie zawody LPK w tym sezonie. Gospodarzami obydwu, tak jak było to z Letnim Grand Prix, została Wisła. Na liście startowej pojawiło się 48 zawodników, w tym 12 Polaków.

Po raz kolejny najlepszy okazał się Martin Hammann. Ten niemiecki skoczek triumfoał również w piątkowym starciu. Jednak po pierwszej serii prowadził Sander Vossan Eriksen z Norwegii, po skoku na 129,5 metra. Drugi był ostateczny zwycięsca z odległością 121,5 metra. W pierwszej dziesiątce, na tym etapie, znajdował się tylko jeden reprezentant naszego kraju – Stefan Hula na 5. pozycji, po uzyskaniu odległości 120 metrów.

W serii finałowej zaprezentowało się ośmiu Polaków. Najlepsi z nich – Stefan Hula oraz Klemens Murańka, zakończyli zawody kolejno na 8. i 9. miejscu. Tomach Pilch o włos ominął pierwszą dziesiątkę zajmując 11. pozycję. Hammann oddał skok na 137,5 metra co zapewniło mu wygraną. Za nim uplasował się prowadzący po pierwszej serii Eriksen (123 m). Trzecią lokatę zajął Austriak Timon-Pascal Kahofer (131,5 m).

To niestety ostatni letni start skoczków narciarskich. Możemy być jednak dumni z faktu, iż byliśmy gospodarzami tych wydarzeń, zachowując przy tym bezpieczeństwo. Trzymamy zatem kcióki za dobrą formę Polaków nadchodzącej zimy!

Źródło: polsatsport.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook