fbtw

W tym tygodniu w miejscowości Faak am See odbył się pierwszy trening austriackiej kadry pod okiem nowego szkoleniowca, Andreasa Wildhoelzla.

Na zgrupowaniu byli obecni m.in. Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Jan Hoerl, Philipp Aschenwald, Daniel Huber, ale również zawodnicy pozostałych grup szkoleniowych.  

"Pierwszy obóz przebiega bardzo pozytywnie. Wszyscy są zadowoleni i entuzjastyczni. Cała drużyna się rozwija. Oczywiście, mamy w programie skoki narciarskie, ale tutaj w Faak nie jest to najważniejsze. Mamy wiele możliwości poza skocznią i chcemy je wykorzystać. Na przykład skoki do wody, z którymi mam dobre doświadczenia. Tutaj chodzi o rozszerzenie własnej strefy komfortu. Ponadto jest wiele planów oraz rozmów indywidualnych"  -  powiedział Andreas Wildhoelzl, który tej wiosny został trenerem austriackich skoczków. 

Zdobywcy Pucharu Świata, Stefanowi Kraftowi obóz również przypadł do gustu. "Super, że się znów spotkaliśmy. Najchętniej byśmy się przytulili, czego ze względów bezpieczeństwa jeszcze nie zrobiliśmy. Ale i tak jest tu fajna atmosfera. Dobrze jest zmienić otoczenie i wyjść na zewnątrz. Myślę, że moja dziewczyna również się cieszy z tej kilkudniowej przerwy. Skoki tutaj też są bardzo dobre" - skomentował Kraft. 

Jego kolega z drużyny, Gregor Schlierenzauer także jest zadowolony z tego, że przygotowania do przyszłego sezony w końcu się rozpoczęły. "Dobrze jest być tutaj, w Karyntii, z drużyną. Rzadko kiedy byłem w domu tak długo, jak teraz z powodu koronawirusa. Myślę, że zespół dobrze się ze sobą dogaduje. Komunikacja tutaj działa bardzo dobrze, ma się wrażenie że wszyscy tutaj są zgrani. Tu w Faak am See zawsze jest przepięknie, zawsze dużo się tu dyskutuje oraz jest wiele zorganizowane. Sygnał startowy dla nowego sezonu" - podsumował Gregor. 

Jak widać, trener oraz zawodnicy są zadowoleni z wyjazdu, na którym oprócz sportu mogą spędzić czas na innych aktywnościach. Być może ten obóz i współpraca owocnie wpłyną na dalsze przedsezonowe przygotowania do zimy. 

 

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook