fbtw

Ostatnio w Norwegii doszło do dość dużych i znaczących cięć budżetu zaplanowanego dla skoków narciarskich. Norweska Federacja Narciarska (NSF) wyszczupliła portfel przeznaczony na tę dyscyplinę z 3 milionów do 2 milionów euro i prawdopodobnie może się jeszcze zmniejszyć.

W głównej mierze jest to związane z obecną pandemią i spowodowanym przez nią skróceniem turnieju o połowę Raw Air. Jedną ze znaczących ról odegrało wycofanie się jednego z największych sponsorów oraz nagłąrezygnacją Chin z projektu olimpijskiego. Chińscy skoczkowie dodatkowo wyjechali z norweskiego hotelu w nocy bez uregulowania płatności.

Najprawdopodobniej kadra B zostanie zlikwidowana, a kadra A uszczuplona. Dodatkowo sztab szkoleniowy skoczków został zmniejszony o 96 osób. Jak powiedziała, Ingvild Bretten Berg sekretarz generalna NSF dla TVP Sport : „ Sytuacja w federacji jest tak poważna, że krwawimy finansowo, oszczędzamy na wszystkim i już nawet na kawie dla pracowników, która zawsze była darmowa oraz wyłączyliśmy maszyny do jej przygotowywania.”

W tej sprawie wypowiedział się również Alexander Stoeckl. Wyraził on swoje obawy, że skoki w Norwegii, mogą skończyć jak Finlandia. Szkoleniowiec Norwegów zapewnił także, że pracuje w dzień i w nocy, żeby uratować skoki w Kraju Wikingów.

„Tam skoki narciarskie w bardzo krótkim czasie straciły pozycję światowego lidera, a później upadek tak szybko się potoczył, że Finowie znaleźli się na samym końcu. Powody były podobne, jak teraz w Norwegii. Zaczęło się od cięć budżetowych i tym samym odpływu szkoleniowców za granicę. Później zaczęli odchodzić sponsorzy i zatrzymał się napływ młodych talentów, na które już nie było pieniędzy” – powiedział Alexander Stoeckl dla TVP Sport.

Miejmy nadzieję, że sytuacja wróci na właściwe tory i przedstawiony w artykule czarny scenariusz nie dojdzie ostatecznie do skutku.

Źródło: TVP Sport

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook