fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

-

47-letni Noriaki Kasai rozpocznie czwartą dekadę startów w Pucharze Świata. W tej klasyfikacji nie ma sobie równych, żaden ze skoczków nie może poszczycić się dłuższym stażem.

Dokładnie 17-go grudnia minie 31 lat, odkąd Kasai startuje w Pucharze Świata. W swoim debiucie w zawodach tej rangi, na skoczni Miyanomori w Sapporo zajął 31. miejsce, zaś dzień później był 24. Od tego czasu, Japończyk wygrał 17 konkursów Pucharu Świata, zaś 63 razy uplasował się w czołowej trójce. W 2017 roku w Planicy stał się najstarszym skoczkiem, który stanął na podium zawodów Pucharu Świata, mając wówczas niespełna 45 lat. Wywalczył trzy medale Igrzysk Olimpijskich, sześć medali Mistrzostw Świata, oraz zwyciężył w Mistrzostwach Świata w lotach w czeskim Harrachovie w 1992 roku.

Ostatnie dwa sezony były dla japońskiego weterana nieudane. Zaledwie cztery razy zmieścił się w czołowej dziesiątce zawodów, nie otrzymał powołania na Mistrzostwa Świata w Seefeld, zaś 88 punktów było jego najgorszym wynikiem od 2012 roku. Latem również nie skakał dobrze - podczas swojego jedynego startu w konkursie Letniego Grand Prix w Hakubie zajął 41. miejsce. Wystartował również w kończących letni cykl drugiej ligi zawodach w Klingenthal. Tam był 28. oraz 15.

Wraz z trenerem Hideharu Miyahirą, do Wisły uda się siedmiu reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprócz Kasaiego będą to: Ryoyu i Junshiro Kobayashi, Daiki Ito, Naoki Nakamura i Yukiya Sato. Tymczasem Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto, Keiichi Sato, Yuken Iwasa i Kenshiro Ito będą startować w Pucharze Kontynentalnym, by swą szansę w Pucharze Świata otrzymać w rozgrywanych tuż przed świętami Bożego Narodzenia zawodach w Engelbergu.

Źródło: Berkutschi.com
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.