fbtw

Niemieccy skoczkowie wybrali się na obóz treningowy do Planicy. Po przerwie spowodowanej kontuzją do kolegów ponownie dołączył Andreas Wellinger, który zadziwił swoją formą Markusa Eisenbichlera. 

Większość kadr zaliczyła już pierwszy wyjazd na zagraniczne skoczni, nic dziwnego sezon zimowy coraz bliżej. Niemcy zdecydowali się pojechać do słoweńskiej Planicy. Dla Andreasa było to pierwsze zgrupowanie po powrocie do zdrowia. Jego formę skomentował Markus Eisenbichler w rozmowie z Niemiecką Agencją Prasową: "Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy przyszedł i właściwie skoczył normalnie. Po długiej przerwie było to imponujące".

Później Markus powiedział o swojej nadziei co do zawodów z kibicami na trybunach. "Byłoby to dla mnie naprawdę smutne, muszę szczerze powiedzieć, gdyby nie było widzów podczas Turnieju Czterech Skoczni lub innych wydarzeń. W takim przypadku mogę nawet stracić kilka procent wydajności. Zwłaszcza w Oberstdorfie i Garmisch, ponieważ fani cię napędzają".

 

Źródło: sport.interia.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook