fbtw
Test

Poinformowano o śmierci 78-letniego Janeza Kocijančičia, słoweńskiego polityka, który stał na czele Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich. Zmarł 1 czerwca w Lublanie.

Mężczyzna przez 10 lat, od 1974 r., pełnił funkcję prezesa Słoweńskiego Związku Narciarskiego. W późniejszym czasie, od 1991 do 2014 r., należał do Słoweńskiego Komitetu Olimpijskiego. Był postrzegany jako wybitny działacz sportowy. Był również jednym z pomysłodawców idei Igrzysk Europejskich.

Kocijančičia pożegnał prezydent Słowenii, Borut Pahor, który napisał na Twitterze: ,,W imieniu państwa i w imieniu własnym, składam szczere kondolencje rodzinie w dniu śmierci Janeza Kocijančičia, wybitnej postaci słoweńskiego życia politycznego i sportowego’’. Również Polski Komitet Olimpijski upamiętnił Słoweńca w swoim poście na wspomnianej platformie: ,,Zmarł Dr Janez Kocijančič – Prezydent @EOCEUOffice, Wiceprezes @ANOC_Olympic, Wiceprezes @FISskijumping, wieloletni Prezes Słoweńskiej Federacji Narciarskiej i @TeamSlovenia, Przyjaciel @PKOL_pl i Polskiej Rodziny Olimpijskiej, wspaniały, życzliwy i niezwykle szanowany Człowiek’’.

I my składamy wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny. Życzymy też dalszego rozwoju organizacjom, w których Janez Kocijančič pozostawił swój nieoceniony ślad.

Źródło: sport.onet.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook