fbtw

Łukasz Kruczek przygotowuje Kadrę Narodową Kobiet na drugi sezon pod jego wodzą. Jedną z podopiecznych byłego trenera naszej reprezentacji mężczyzn jest Nicole Konderla, która w minionym sezonie zrobiła spore postępy.

Jak podkreśla sama zawodniczka w rozmowie dla pzn.pl w przedwcześnie zakończonym sezonie przeżyła wiele nowości:

„Pierwszy sezon był dla mnie pełen nowości i patrząc z perspektywy poprzednich lat, był to dla mnie ogromny przeskok. Poza tym zebrałam trochę doświadczenia startując w zawodach międzynarodowych. Możliwość trenowania pod okiem trenera Łukasza Kruczka to ogromna szansa dla mnie i bardzo duży skok do przodu”

Panie trenujące pod wodzą Łukasza Kruczka jako pierwsze oddały swoje skoki na igielicie. Miało to miejsce na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku na początku maja. Zawodniczki dość mocno stęskniły za skakaniem, co przyznaje nasza 18-letnia reprezentantka:

„Na skocznię weszłyśmy zgodnie z planem, ale mimo wszystko iż był to początek maja, to byłam już bardzo stęskniona za skakaniem i nie mogłam doczekać się pierwszych treningów”

Do tej pory nasze reprezentantki są po 2 zgrupowaniach oraz kilku treningach. Bazą naszych skoczkiń jest kompleks w Szczyrku, jedynie Kinga Rajda ćwiczy pod kątem nadchodzących zmagań na obiekcie w Wiśle. Nasze reprezentantki oprócz przygotowań na skoczni trenują także motorycznie.

„Oprócz treningów na skoczni mamy również siłownię, a także pracujemy nad elementami technicznymi. Nie mam skoków idealnych, dlatego cały czas są jakieś rzeczy do poprawy. Czasami niektóre elementy uda się poprawić w szybszym czasie, a do innych potrzeba więcej cierpliwości. Największe rezerwy mam na pewno w locie i aktualnie skupiam się nad poprawą pierwszego momentu w locie tuż po wyjściu z progu” – kończy rozmowę zawodniczka Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook