fbtw
Test

Reprezentant Japonii, Naoki Nakamura, 19 września świętował swoje 24 urodziny. Co już udało mu się osiągnąć i jak radzi sobie w reprezentacji?

Swoją przygodę na arenie międzynarodowej Nakamura zaczął w 2013 r. startując w zawodach FIS Cup w Rasnovie. Zajął wtedy 11. miejsce. Następnie w 2015 roku, wziął udział w konkursie w ramach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo gdzie zajął 24. pozycję. W tym samym sezonie wystartował również w Mistrzostwach Świata Juniorów i zakończył je na 44. miejscu.

Debiut w PŚ przyszedł dla Nakamury w 2016 roku w Sapporo. W pierwszy dzień zawodów nie punktował. Po raz pierwszy w karierze udało mu się to drugiego dnia, po zajęciu 25. miejsca.

Japończyk starował również w Letnim GP i regularnie w zimowym sezonie 2018/2019. Zimą 2019/2020 punktował czterokrotnie, a 13. pozycja, to jego najwyższa w zawodach tej rangi, zdobyta w Wiśle.

Naoki Nakamura jest drużynowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2016, medalistą Zimowej Uniwersjady, Zimowych Igrzysk Azjatyckich oraz Mistrzostw Kraju. Skoczek ten szybko się rozwija i jest mocnym ogniwem drużyny Japonii. Dobrze prezentuję się w zawodach najwyższej rangii, jednak wciąż czeka tam na sukces, którego kibice i fani serdecznie mu życzą!

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook