fbtw
Logo

Obecna sytuacja nie spowalnia prac związanych z modernizacją kompleksu skoczni w Zakopanem. Jest to jedna z największych inwestycji w historii Centralnego Ośrodka Sportu, która wiąże się m. in. z mającymi się tu odbyć Mistrzostwami Świata Juniorów.

Przebudowa skoczni K – 85, K – 65, K – 35 i K – 15 rozpoczęła się w połowie 2019 roku. Budowany jest także obiekt K – 23. Jak podaje Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem, powstanie nowoczesny system sztucznego dośnieżania oraz oświetlenie uruchamiające się osobno przy każdej skoczni, a po zakończeniu prac będzie można organizować tam międzynarodowe zawody. To jednak nie wszystko. Jak powiedział dyrektor COS, Sebastian Danikiewicz, dzięki porozumieniu z wykonawcą na przeciwstoku powstanie sala gimnastyczna o powierzchni ok. 400 m2, która będzie służyć skoczkom i innym sportowcom. Koszt tych prac szacuje się na 44 miliony złotych, a wszystko będzie finansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

Początkowo zakładano, że trwająca modernizacja skończy się w czerwcu 2021 r., jednak w stolicy Tatr zaplanowano organizację Mistrzostw Świata Juniorów już na początku lutego. Nadal jednak nie wiadomo, czy uda się skończyć remont obiektów, dlatego rozważa się rozegranie czempionatu w Beskidach – tak, jak pierwotnie zakładano.

Źródło: Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook