fbtw
Test

W nadchodzącym sezonie czeka nas wiele ważnych imprez. Jedną z nich są Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Oberstdorfie. Jednak będą one wyjątkowe w porównaniu do poprzednich, a to za sprawą decyzji podjętej przez FIS o medalowym starciu kobiet na dużej skoczni!

Nie będzie to oczywiście pierwsze spotkanie skoczkiń z dużym obiektem, gdyż miały taką okazję w Pucharze Świata. Jednak ten konkurs daje możliwość zdobycia medalu co jest nowością. Nie był on na początku brany pod uwagę w planie imprezy. Nastąpiła jednak zmiana decyzji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W ten sposób wydarzenie składa się teraz z rywalizacji kobiet i mężczyzn na skoczniach małej oraz dużej, konkursu drużynowego na skoczni K-120 i drużyn mieszanych na obiekcie K - 96. Nasza reprezentantka, Kinga Rajda, zaliczyła zeszłej zimy najwyższą pozycję w karierze kończąc zawody w Oberstdorfie na 6. miejscu. Wynik ten daje spore nadzieje na kolejne świetne występy, a może również sukcesy medalowe.

Czy będzie to krok zbliżający do startów pań na dużej skoczni podczas rywalizacji olimpijskiej? Niewątpliwie, zwłaszcza, iż zawodniczki i zwolennicy tego pomysłu wciąż czekają na taką możliwość.

Źródło: sport.tvp.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook