fbtw

Reprezentantka Słowenii - Ema Klinec zdobyła złoty medal podczas czwartkowego konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. W konkursie wystartowały dwie Polki - Anna Twardosz oraz Kinga Rajda, ale żadna z nich nie awansowała do finału.

Dla Klinec był to bardzo dobry dzień. Pierwszą próbą na 105 metrów pokazała swoją dobrą dyspozycję. W finale udowodniła potencjał, uzyskując 100,5m. Tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium, o 4,1pkt wyprzedzając Norweżkę - Maren Lundby. Podium uzupełniła Sara Takanashi. Najdłuższy skok w konkursie oddała Marita Kramer z Austrii, szykując na 109. metr. Nie byłą w stanie jednak prawidłowo ustać, więc sędziowie odjęli noty za sty. W drugiej rundzie uzyskała 98 metrów i zaledwie o 1,1pkt przegrała miejsce na podium.

W czwartkowych zawodach oglądaliśmy dwie reprezentantki Polski. Żadna z nich nie uzyskała awansu do serii finałowej. Anna Twardosz zakończyła wczorajszą rywalizację na 33. miejscu, a Kinga Rajda była 38-ma.

Na dzisiaj zaplanowano konkurs drużynowy kobiet. Areną rywalizacji będzie znowu niemiecki Oberstdorf, a o medale powalczą m.in. Polki.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link