fbtw

Polski Związek Narciarski opublikował kadry narodowe na nadchodzący sezon – 2020/2021. Teraz im się przyjrzymy.

Kadra Narodowa Młodzieżowa Mężczyzn składa się z sześciu zawodników. Jest też siedmiu zawodników rezerwowych, a są to: Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane), Mateusz Gruszka oraz Stanisław Ciszek (AZS Zakopane), Arkadiusz Jojko i Szymon Jojko (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra). Jest też siedmiu zawodników rezerwowych. W tym gronie znajdują się: Kacper Stosel (AZS Zakopane), Szymon Zapotoczny (KS Eve-nement Zakopane), Stanisław Majerczyk (TS Wisła Zakopane), Karol Niemczyk oraz Jakub Harat (LKS Klimczok Bystra), Wiktor Fickowski (SSR LZS Sokół Szczyrk), Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice).

Ich sztab szkoleniowy: Zbigniew Klimowski – trener koordynator, Grzegorz Miętus, Krzysztof Biegun – asystenci trenera koordynatora, Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta i dwaj trenerzy współpracujący Piotr Fijas i Andrzej Gąsienica.

Kluczowa zmiana nastąpiła na stanowskiu głównego szkoleniowca. Wcześniej na tym stanowisku znajdował się Wojciech Topór. Natomiast w sezonie 2020/2021 nie znalazło się dla niego miejsce. Za stworzenie planu przygotowań będzie tym razem odpowiedzialny Zbigniew Klimowski, który dotychczas asystował w kadrze narodowej.

Głównym celem zawodników z kadry młodzieżowej w tym sezonie będą Mistrzostwa Świata Juniorów gospodarzem ma być Zakopane choć nie do końca wiadomo czy impreza nie zostanie przeniesiona do innego miasta. Jednak jak na razie w kalendarzach widnieje Zakopane.

Podsumowując kadra powiększyła się o dwa nazwiska. Jedno dodatkowe w zawodników Kadry Młodzieżowej Mężczyzn i kolejne u sportowców drużynowych. Zmiana szkoleniowca też była dużym postępem, miejmy nadzieję, że nasi juniorzy wywalczą jak najlepsze miejsca podczas Mistrzostw Świata.

Źródło: pzn.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook