fbtw

W zeszły weekend, 26 i 27 października, w Eisenerz i Bischofshofen rozegrane zostały mistrzostwa Austrii. 

W sobotę Gregor Schlierenzauer wygrał na skoczni normalnej. 30-latek był najlepszy w Eisenerz 107 oraz 108,5, co dało mu łącznie 255,9 punktów. „To świetne potwierdzenie mojej ciężkiej pracy. Zawsze miło jest być na szczycie, a ostatnim razem spotkało to mnie dawno. Teraz nie mogę się doczekać ostatniej fazy przygotowań i zimy" - skomentował Schlierenzauer. Natomiast drugie miejsce, ku zaskoczeniu, zajął Markus Schiffner, a na najniższym stopniu podium znalazł się Jan Hörl.

W niedzielę tytuł mistrza na dużej skoczni wywalczył Philipp Aschenwald, minimalnie gorszy okazał się Michael Hayböck, różnica 15.6 punktu. Trzecie miejsce zdobył Thomas Lackner. "Wczoraj na małej skoczni nie szło mi tak dobrze. Potem wypracowałem dobrą koncepcję z trenerami i mogłem oddać trzy świetne skoki. Zawsze moim celem było wygranie mistrzostw Austrii  i to teraz odniosłem ten sukces. Dla mnie jako zawodnika było to naprawdę fajnie, że po długiej przerwie w końcu znów mogłem wziąć udział w zawodach" - powiedział Philipp po wygranej. 

W kategorii kobiet tytuł mistrza na normalnej skoczni zdobyła Daniela Iraschko-Stolz, drugie miejsce zdobyła Eva Pinkeling, a ostatnie miejsce napodium zajęła Sophie Sorschag. „Jestem bardzo zadowolona z tytułu mistrzowskiego w moim rodzinnym mieście Eisenerz. To nie były dzisiaj najlepsze skoki, było też trochę trudno skakać. Wyrazy uznania dla wszystkich wolontariuszy i trenerów, którzy od początku byli na skoczni skoczni. Dzisiejszy konkurs pokazał mi, że obrana przez nas droga jest słuszna, co bardzo mnie cieszy”- powiedziała Daniela Iraschko-Stolz.

Drugiego dnia zmagań w Bischofshofen najlepsza okazała się być Chiara Hölzl, a za nią uplasowały się Daniela Iraschko-Stolz oraz Eva Pinkeling. Chiara również skomentowała swój występ: "Udało mi się dzisiaj oddać trzy naprawdę dobre skoki, to był wspaniały dzień i cieszę się, że tak się stało. Po tym, jak wczoraj nie poszło mi dobrze, dzisiaj znów zebrałam się w sobie i skoncentrowałam się na swoich błędach. Mistrzostwo kraju wiele dla mnie znaczy i wspaniale było rozegrać kolejne zawody po tak długim czasie i zobaczyć, że mogę dostać się do ścisłej czołówki".

Jak widać, u kobiet czołowa trójka prawie nie uległa zmianie, natomiast u mężczyzn osoby stające na podium zmieniały się. Patrząc na tak różną dyspozycję Austriaków sezon zimowy zapowiada się ciekawie. 

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook