fbtw
Test

Po zawodach na skoczni im. Adama Małysza, trener naszej kadry miał wiele powodów do dumy. Podkreślił jednak, że wciąż jest nad czym pracować.

W zeszły weekend, podczas jedynych konkursów LGP 2020, dominowali Polacy. Zarówno w sobotę jak i w niedziele, na podium stanęli kolejno Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Michal Doleżal skomentował te świetne występy stonowanie: ,,Zrobili, co mieli zrobić. Jest pozytywnie, ale wciąż mamy nad czym pracować’’.

Nasz szkoleniowiec pochwalił młodszych kadrowiczów: ,,Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy’’ - podkreślił - ,,Szczególnie imponował Tomek Pilch. Z dobrej strony pokazał się Paweł Wąsek, choć skakał z większą rezerwą niż na treningach, ale dwukrotnie zapunktował. Zadowolony jestem też z tego, co robi Klemens Murańka. Szkoda, że w niedzielę nie wylądował zbyt dobrze, bo byłby w ścisłej czołówce. Musi z tego wyciągnąć wnioski’’.

Michal Doleżal dodał, iż powiększenie kadry było dobrą decyzją, która zaprocentowała w Wiśle: ,,Staramy się każdemu stworzyć takie same warunki. Wszyscy też skaczą jednym systemem. W tak dużej grupie, kiedy jest okazja skakać razem z najlepszymi, młodsi zawodnicy korzystają z tego, by podciągnąć się do lepszych kolegów’’.

Źródło: pzn.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook