fbtw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Michal Doleżal, obecny trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich, opowiedział o przygotowaniach kadry na sezon 2019/2020. «Mamy przygotowane niespodzianki dla rywali» powiedział Doleżal w wywiadzie przed nadchodzącym sezonem zimowym.

Obecny trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Michal Doleżal, nie ukrywa zadowolenia przed sezonem zimowym. Czeski szkoleniowiec jest bardzo zadowolony z postępów jakie zrobili jego zawodnicy. Chodzi tutaj przede wszystkim o poprawe prędkości najazdowych. Doleżal opowiedział również o przygotowaniach sprzętowych. «Buty to nie jest jedyna nowina przygotowana przez nas na ten sezon. To ma być jednak niespodzianka dla rywali, dlatego na razie nie chcemy o tym mówić». Wiadomo jest już nam że Polacy pracują na butami, które mają być dopasowane do każdego zawodnika. Michał Doleżal jest zadowolony z tej pracy oraz pomocy Adama Małysza. «Buty zdały egzamin i pokazały, że poszliśmy w dobrym kierunku. Muszę tutaj oficjalnie – za pomocą mediów – podziękować Adamowi Małyszowi, bo to on najbardziej przyczynił się do ich powstania. To jego wielka zasługa» mówi Michal.

Michal Doleżal mówi że podczas przygotowań na zime wszystko poszło tak jak było to zaplanowane. Trener jest zadowolony z pracy naszych skoczków, lecz nie ukrywa że są jeszcze rezerwy i szczegóły nad którymi trzeba dalej pracować. A na efekty trzeba poczekać do rozpoczęcia sezonu. Nasi skoczkowie poprawili między innymi prędkość w pozycji najazdowej z czego trener jest zadowolony. «U Dawida Kubackiego nie było potrzeby poprawy, bo jest jednym z najszybszych zawodników na świecie, na rozbiegu. Szybki był też ostatnio Maciej Kot. Wyróżniał się Jakub Wolny, ale wciąż ma rezerwy, jeżeli chodzi o prędkości najazdowe».

Podsumowując, nasi skoczkowie są dobrze przygotowani na nadchodzący sezon, który zaczyna się w Wiśle już za ponad dwa tygodnie. Trener Michal Doleżal jest dobrej myśli, ale nadal skupia się na pracy oraz doskonaleniu wszystkich szczegółów u każdego zawodnika.

Źródło: sport.onet.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook