fbtw

Dawny reprezentant Polski w skokach i były już trener od skoków naszych kombinatorów norweskich Robert Mateja od przyszłego sezonu będzie się zajmował czeskimi zawodnikami. Czesi mają nadzieję na lepsze wyniki ich zawodników.

Polski trener pojawi się w Czechach, aby teraz przygotowywać naszych południowych sąsiadów pod kątem skakania.

Przede mną coś nowego, coś innego. Nieraz były już takie transfery. Rozmowy prowadziliśmy nie tylko w ostatnim czasie, ale też wcześniej. Wyszło, jak wyszło. U nas w kombinacji trochę się sytuacja posypała. Trzeba było podjąć konkretną decyzję. Kłopoty kadrowe w Polsce dały do myślenia. Byłem już wcześniej zdecydowany na przejście do reprezentacji Czech. Wiadomo, tam inni zawodnicy, inne perspektywy, możliwości. U nas też nie brakowało uzdolnionych zawodników, ale jednak sytuacja zmusiła ich do tego, by porzucić sport” – mówił w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Na razie Mateja kontaktuje się ze swoimi podopiecznymi za pomocą platform komunikacyjnych takich jak WhatsApp czy Skype. Czesi pokładają spore nadzieję z przybyciem do swojego sztabu szkoleniowego Polaka.

Lecz to nie koniec niespodzianek. Wraz z Robertem Mateją do czeskiej kadry przeniósł się nasz najlepszy kombinator norweski - Szczepan Kupczak, który będzie przygotowywał formę do następnego sezonu wraz z kadrą naszych południowych sąsiadów.

Źródło: skijumping.pl, twitter

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook