fbtw

Estończyk - Martti Nomme - podjął decyzję o zakończeniu kariery skoczka narciarskiego. Był jednym z trzech reprezentantów swojego kraju, którzy mogli startować w zmaganiach Pucharu Świata. Niespełna 27-latek zajmie się teraz pracą w firmie informatycznej, którą rozpocznie w maju.

W specjalnej wypowiedzi dla portalu SkokiExpress.pl, Nomme przyznał, iż poważniejsze myśli na temat opuszczenia środowiska skoków narciarskich pojawiały się po sezonie 2018/2019. Wtedy jednak postanowił dalej startować. "Sezon 2018/2019 był dla mnie bolesny, ponieważ osiągałem rezultaty znacznie poniżej oczekiwań. Dodatkowo rozpocząłem studia i pracę. Jako skoczek bowiem nie zarabiałem" - powiedział Estończyk.

Z relacji estońskiego zawodnika wynika, iż decyzja została podjęta po Pucharze Świata w Zakopanem. To właśnie start w stolicy polskich Tatr sprawił, że Nomme zdecydował o zakończeniu kariery, a oficjalną decyzję ogłosił w tym miesiącu. "W minionym sezonie skakałem, ale traktowałem to bardziej jako realizację pasji. Znacznie mniej energii poświęciłem na przygotowania, a to ostatecznie odbiło się na wynikach" - stwierdził niespełna 27-latek.

Martti Nomme swoją karierę sportową wspomina z uśmiechem na ustach, chociaż nie osiągał sukcesów. "Zapamiętam na zawsze te dobre skoki w Pucharze Świata, chociaż nie było ich wiele. Nawet przy większych nakładach w kontekście treningowym, nie byłem w stanie rywalizować na poziomie, który by mnie zadowalał. Przygodę ze skokami miło będę wspominał, ponieważ wiele mnie ona nauczyła" - skomentował były już zawodnik.

Estończyk ma już nowe zajęcie. W maju rozpocznie pracę jako programista. "Zawsze interesowałem się informatyką, ale przez większość swojego życia skupiałem się na skokach. Po zmianie priorytetów, zacząłem zagłębiać się w dziedzinie informatyki i programowania. W ostatnim czasie uczyłem się rzeczy, które są niezbędne do osiągnięcia moich nowych celów" - zakończył Martti Nomme.

Na ten moment reprezentacja Estonii ma zatem już tylko dwóch skoczków z prawem startu w PŚ. Na tej liście znajdują się: Artti Aigro oraz Kevin Maltsev. 

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook