fbtw

Sezon 2019/2020 nie należał do najlepszych w karierze niemieckiego skoczka. Dopiero w przedostatnim konkursie Pucharu Świata stanął na podium. 

Ostatnim elementem minionej zimy był prolog w Trondheim. Dzień później, ze względu na sytuację na świecie, Walter Hofer poinformował o przedwczesnym zakończeniu sezonu. Decyzja ta była, w przypadku reprezentanta niemieckiej kadry, źródłem mieszanych uczuć. Niemiec nareszcie odnalazł lepszą dyspozycję, jednak sam zaznacza, że doskonale rozumie przyczyny podjęcia takiej decyzji. 

Już na samym początku sezonu na drodze Niemca do kolejnych sukcesów stanęły problemy zdrowotne. 

– Miałem problemy z biodrem i kolanem jeszcze przed Pucharem Świata w Wiśle. Zacząłem nie najlepiej, zrobiłem się niespokojny. Potem zaliczyłem upadek w Ruce i od tamtej pory za dużo myślałem. Wydostanie się z tej negatywnej spirali zajęło mi bardzo dużo czasu – tłumaczy 29-latek na łamach Traunsteiner Tagblatt.

Ponadto zawodnik nabawił się także urazu nadgarstka, z którym długo się zmagał. Splot niekorzystnych wydarzeń spowodował, że miniony sezon był dla Markusa najgorszym od czterech lat. Nie sposób więc dziwić się rozczarowaniu skoczka, który sam przyznaje, że na jego postępy mogło wpłynąć nadmierne zaangażowanie. 

Niemiec docenia również pracę Stefana Horngachera, nie ukrywając, że ich relacja została wystawiona na próbę podczas przygotowań do zimy. 

 – Mamy jednego z najlepszych trenerów na świecie! Latem współpraca układała się znakomicie. Jesienią między nami doszło do niewielkiego zgrzytu, ale wszystko szybko wróciło do normy. Musieliśmy się lepiej poznać. Jestem wdzięczny Stefanowi za to, że nie stracił do mnie cierpliwości. Jeśli coś nie funkcjonowało w tej relacji to z winy zawodnika, a nie samego trenera. W końcu jako zespół wraz z upływem czasu stawaliśmy się coraz lepsi – przekonuje Eisenbichler. 

Niemiecki zawodnik z nadzieją patrzy w przyszłość i koncentruje się na przygotowaniach do sezonu 2020/2021. 

 

Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook