fbtw

Maciej kot w rozmowie ze sport.onet.pl opowiedział o tym jak wyglądał pierwszy trening na skoczni, o zmianach w kombinezonie oraz o tym, że wolałby poświęcić LGP, byleby Puchar Świata odbył się normalnie.

Pierwsze treningi, mimo sytuacji spowodowanej koronawirusem, odbyły się w tym samym terminie co zawsze, więc bez opóźnień. Jednak był głód skakania, chociaż, jak przyznał Maciej, nie aż taki wielki, w końcu sezon zakończył się tylko dwa tygodnie wcześniej. Następnie nasz skoczek opowiadał o zmianach w kombinezonie. „Nie jest to wielka zmiana, jaka mogłaby zrewolucjonizować skoki czy zmienić czucie. Ten kombinezon zresztą jeszcze się zmieni i na zimę będzie wyglądał jeszcze trochę inaczej” – przyznał. Wprowadzone zmiany to m.in. nowy zamek oraz inne połączenie z dolną częścią.

Skakanie przy pustych trybunach nie jest przyjemne, a już na pewno dziwne. Jesteśmy przecież przyzwyczajeni do fajnej atmosfery w zawodach Pucharu Świata (…).Doping często niesie zawodników. Po to przecież trenuje się i startuje w zawodach, by doświadczyć emocji i dać radość kibicom” – tak Kot porównał zmagania z i bez widowni. Nic, więc dziwnego, że wolałby poświęcić cały letni cykl. „Każdy z nas czeka właśnie na Puchar Świata, więc nie byłoby żadnej krzywdy, gdyby Letnie Grand Prix w ogóle nie zostało rozegrane.Po chwili dodał, że oczywiście dobrze byłoby skakać podczas lata, ale jednak ważniejsza jest zima.

Mimo panującej sytuacji skoczek jest spokojny, powiedział że nie ma potrzeby się denerwować na zapas skoro FIS zatwierdził kalendarz i jest duże prawdopodobieństwo, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Na samym końcu Maciej dodał, że sytuacja była i jest trudna, ale można znaleźć pozytywy. Rozwijać się, przewartościować rzeczy, pomyśleć. „Teraz widać, jak ludzie zaczynają doceniać tak drobne rzeczy, jak choćby wyjście na spacer, czy ściągnięcie na chwilę maseczki.” – powiedział na zakończenie Kot.

Źródło: sport.onet.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook