fbtw

Liechtenstein, którego nie widzieliśmy na arenie międzynarodowej od lat osiemdziesiątych ma teraz szansę zaistnieć. To wszystko za sprawą, zaledwie, 16-letniej skoczkini Aliny Buechel.

Alina Buechel trenuje w szkole dla skoczków i skoczkiń w Stams (Austria) i postanowiła reprezentować swoją ojczyznę, Liechtenstein. Jednak wynika z faktu, że w Austrii ma bardzo dużą konkurencję. Jej najlepszym wynikiem, jak do tej pory, było 41. miejsce w zawodach FIS Cup.

Jeśli Międzynarodowa Federacja Narciarska pozytywnie rozpatrzy prośbę Aliny, to będzie ona dalej trenowała w Voralbergu, nie zostanie utworzona specjalna kadra w Liechtensteinie. Ponadto stanie się ona pierwszą w historii swojego kraju skoczkinią i najprawdopodobniej pobije rekord kraju, obecnie ten rekord wynosi 54,5 m i pochodzi sprzed kilku dekad

Kto wie, być może możliwość reprezentowania swojego kraju dodatkowo zmotywuje Buechel i zacznie ona odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej.

Źródło: sport.tvp.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook