fbtw

Niedawno podano informację o tym, że od 1 maja dr Aleksander Winiarski przestanie być ordynatorem oddziału ortopedycznego w szpitalu w Nowym Targu. Niestety, jest to utrudnienie nie tylko dla samego doktora, lecz także dla polskich skoczków, którzy od kilkunastu lat są pod jego opieką w kadrze.

reklama artykul

O zaistniałej sytuacji media poinformował Adam Małysz, który sam wzburzył się na tę wiadomość.

"To wielki skandal!" - powiedział w rozmowie z portalem Interia.pl były skoczek.

Zwolnienie ze szpitala nie będzie oznaczało samego zwolnienia z Polskiego Związku Narciarskiego, jednak dzięki zatrudnieniu w szpitalu, dr Winiarski wielokrotnie pomagał zawodnikom w samym szpitalu. Właśnie w tej placówce w sezonie 2014/15 zabieg przechodził Kamil Stoch. 

Przez zwolnienie ordynatora, ewentualne badania skoczków nie będą już tak szybkie, jak były dotychczas, co może odbić się na ich zdrowiu niekorzystnie. 

Warto zaznaczyć, że prawdopodobnym powodem zwolnienia nie jest tryb pracy medyka - jak dotąd udawało mu się godzić wyjazdy na Puchar Świata z pracą w szpitalu, a sam twierdzi, że jego miejsce zostanie zastąpione przez kogoś z rodziny dyrekcji szpitala. 

Pozytywną informacją jest fakt, że doktor pozostanie w szpitalu, ale obejmie inne stanowisko niż zajmował przez ostatnie lata. 

Źródło: informacja własna/Interia.pl
Fotografia: zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook