fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Clemens Leitner

Austriak Clemens Leitner został powołany przez trenera Andreasa Feldera na zawody w swoim kraju na skoczni Kulm (K-200) w Bad Mitterndorf. Dla Leitnera będą to pierwsze w karierze zawody na skoczni do lotów narciarskich.

Clemens Leitner zadebiutuje w lotach narciarskich w swoim kraju na skoczni Kulm w Austrii. 21-letni skoczek nie miał jeszcze okazji w swojej karierze skakać na skoczni do lotów narciarskich.

Leitner zadebiutował w Pucharze Świata 4 stycznia 2018 r. w Innsbrucku i w tych samych zawodach zdobył swoje pierwsze punkty w PŚ zajmując 29. miejsce. W tym sezonie Leitner występował w czterech konkursach Pucharu Świata w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie nie przebrnął przez kwalifikacje, w Garmisch-Partenkirchen zajął 41. miejsce, w Innsbrucku 39. miejsce, a w Bischofshofen 25., zdobywając pierwsze punkty Pucharu Świata. Leitner występuje w tym sezonie głównie w Pucharze Kontynentalnym, którego jest liderem.

Oprócz Leitnera na skoczni Kulm zobaczymy jeszcze Stefana Krafta – lidera PŚ, Philippa Aschenwalda, Daniela Hubera, Michaela Hayboecka, Gregora Schlierenzauera i Stefana Hubera.

Konkursy zaplanowane są na sobotę, 15.02.2020 r. i na niedzielę, 16.02.2020 r. na godzinę 11:00. Kwalifikacje do sobotniego konkursu odbędą się w piątek, 14.02., o godzinie 13:00, a do niedzielnego konkursu w niedzielę o godzinie 9:45.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook

-->