fbtw
Test

Po paromiesięcznej przerwie od skakania, nasi reprezentanci w końcu mieli okazję wrócić na skocznię. Rywalizowali w ramach Memoriału Olimpijczyków, a najlepszy okazał się Dawid Kubacki.

Polscy skoczkowie zmierzyli się w zeszłą sobotę w Szczyrku. Konkurs wygrał Dawid Kubacki, który jak powiedział dla Onet Sport, tęsknił za skocznią: ,,Nie mam tego lata zbyt wielu okazji, by wystąpić w zawodach, więc do tego konkursu podszedłem na sto procent. Miło było wystartować i poczuć atmosferę rywalizacji, choć nie byliśmy tak wyświeżeni, jak przed zawodami Pucharu Świata’’.

Z powodu pandemii odwołano wszystkie zawody LGP poza tymi, które za tydzień odbędą się w Wiśle. ,,[…] Dobrze, że mamy możliwość jakiegokolwiek startu, bo jednak trzeba utrzymać ten właściwy rytm, by nie odwyknąć od rywalizacji. Z drugiej strony nic jednak na siłę, bo ryzyko wciąż jest spore. Dlatego, nawet gdyby zawody zostały odwołane dzień przed, to płakać nie będę i nie będę szukać winnych, bo sytuacja na świecie i w kraju jest bardzo dynamiczna. Nie ukrywam, że jednak chciałbym skoczyć’’ – wypowiedział się Kubacki.

Po zawodach, organizatorzy wręczyli jeszcze jedną nagrodę. Kamil Stoch, który zajął w Szczyrku 2. miejsce, został nagrodzony za najładniejszy skok konkursu. ,,Jak ktoś ma wtyki to dostaje dwa puchary za drugie miejsce. Za trzecie jednak trzech nie dali. Coś tu jest chyba przekręcone’’ – zażartował Dawid.

Wyczekujemy zatem nadchodzącego wielkimi krokami starcia w Wiśle i liczymy na świetny występ Polaków, pomimo wszelkich trudności, które pojawiły się w tym sezonie.

Źródło: Onet
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook