fbtw
Test

Jesienią ma odbyć się kongres FIS, który został przesunięty w związku z pandemią. Podczas tego wydarzenia ma zapaść decyzja o nowym przewodniczący organizacji. Znamy pięciu kandydatów na miejsce Kaspera.

Majowy kongres wyborczy FIS-u został przeniesiony i jeszcze nie znamy nowej daty. Nie zmienia to faktu, że dyskutuje się o jego przebiegu, a zwłaszcza o wyborze nowego szefa. Gian Franco Kasper, pełniący tę funkcję od 1998 roku, odda ją jednemu z kandydatów. ,,Zamierzamy zorganizować go jesienią. O miejscu i terminie zadecyduje Komitet Wykonawczy FIS w Zurychu na przełomie września i października’’ – wytłumaczyła Sarah Lewis.

Znane jest 5 osób, które kandydują. Jest to m.in. Johan Eliasch, którego zaproponowała brytyjska federacja narciarska. Mężczyzna posiada dwa obywatelstwa oraz jest miliarderem. Szwed Mats Arjes to kolejna osoba, która może zająć tą posadę. Wcześniej pełnił funkcję prezesa szwedzkiej federacji narciarskiej a teraz stoi na czele komitetu olimpijskiego tego kraju. Inne postacie, o których mówi się w kontekście wyborów, są Urs Lehmann ze Szwajcarii, sekretarz generalny FIS Sarah Lewis, która nie potwierdziła jeszcze swojej kandydatury oraz Flavio Roda - prezes Włoskiej Federacji Sportów Zimowych. Życzymy wszystkiego dobrego Gianowi Franco Kasperowi, który świetnie sprawował swoją dotychczasową rolę.

Źródło: sport.onet.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook