fbtw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Skoczek

Kazimierz Długopolski, trener i były skoczek narciarski, wypowiedział się na temat formy oraz skoków Kamila Stocha. ,,Jak można lepiej skakać, jeśli się wygrywa? To niemożliwe. Kamil może tak mówić, ale naprawde w to nie wierzę'' - wyznał Długopolski. 

 

 

Kamil Stoch uważa że w sezonie 2019/2020 może poprawić niektóre elementy w swoich skokach, by były one lepsze. Kazimierz Długopolski jest innego zdania na ten temat. Były skoczek narciarski uważa że to niemożliwe żeby Kamil skakał jeszcze lepiej skoro już od długiego czasu jest w dobrej formie i utrzymuje się w czołówce Pucharu Świata. ,,Stoch potwierdza klase. Utrzymuje się w czołówce jak mało kto w świecie sportu'' - powiedział Długopolski, który został również zapytany o to czy będzie zmiana lidera w Polskiej drużynie. Jego odpowiedź była zdeczydowana. Kazimierz uważa że to Kamil pozostanie liderem i nawet Dawid Kubacki, który teraz jest w świetnej formie, nie wyprzedzi Kamila. ,,Nie, nie. Stoch pozostaje. To niepodważalne. Kubacki jest aktualnym mistrzem świata, ale przed Stochem czuć respekt'' - dodał trener. 

Podczas wywiadu Kazimierz Długopolski został zapytany o inne tematy m.in. właśnie o Dawida Kubackiego. ,,Już w zimie pokazywał że dużo umie. Było tak że lepiej skakał w lecie, ale może te czasy mineły. Od 2-3 lat potwierdza równą forme w lecie i zimie. Tego lata był wyjątkowo dobry'' - pokreślił Długopolski. 

Gdy Kazimierz został zapytany o zmiany w sztabie szkoleniowym kadry A stwierdził że lepiej już nie będzie. Powiedział że przez ostatnie 5-6 lat w polskich skokach nie bylo tak dobrze jak jest teraz. ,,Było dobrze i oby w przyszłości nie było gorzej. Obawiam się jednak, że lepsze czasy nie nastaną'' - zakończył były skoczek. 

Źródło: TVP Sport
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook