fbtw

Zawsze uśmiechnięty słoweński skoczek, w wolnych chwilach piosenkarz. Wiecie o kim mowa? Tak, chodzi o Žigę Jelara.

Początek sezonu 2019/2020 Pucharu Kontynentalnego w Vikersund nie poszedł po jego myśli, były to jedyne konkursy do których się nie zakwalifikował. Później zajmował miejsca w trzeciej dziesiątce, jednak nastąpił przełom, mianowicie nie wypadał z TOP10 w zawodach, dlatego w Pucharze Świata mogliśmy go zobaczyć już w Willingen. Tam podobnie, jak w zmaganiach niższej rangi, na początku miał problemy. Pod koniec sezonu stał na podium aż dwa razy – 3. miejsce w Oslo oraz 2. miejsce w Lillehammer – a wcześniej nie udało mu się to ani razu. Kto wie, może gdyby RawAir dobiegło końca, to wygrałby konkurs.

Jak widać, jest on dobrze zapowiadającym się, młodym zawodnikiem, który możliwe, że będzie jednym z najmocniejszych członków reprezentacji Słowenii. Aby zajmować wyższe miejsca w klasyfikacji generalnej, Žiga powinien popracować nad ustabilizowaniem formy. Warto też przypomnieć, że razem z drużyną zajął 6. miejsce w zmaganiach zespołów na Mistrzostwach Świata w Seefeld 2019.

Żeby przekonać się o muzycznych zdolnościach Słoweńca wystarczy odwiedzić jego kanał na YouTube. Utwór „Prijatelji”, gdzie śpiewa i gra na gitarze przekroczył już granicę czterdziestu tysięcy wyświetleń! Co ciekawe, są dostępne polskie napisy. Jego przygoda z muzyką nie kończy się, kilka dni temu opublikował przeróbkę dobrze znanego utworu „Dance with somebody” autorstwa Mando Diao. W teledysku występują jego fani z całego świata.

22-letni Słoweniec jest obiecującym sportowcem, wystarczy tylko poczekać na efekty jego ciężkiej pracy w przyszłym sezonie. Ponadto z powodzeniem nagrywa kolejne utwory. Może i nawet kiedyś doczekamy się owocu współpracy wszystkich śpiewających, czy grających na różnych instrumentach skoczków.

Źródło: fis-ski.com, youtube.com
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook