fbtw
Test

Japońska kadra nie skakała podczas jedynego konkursu tego lata. W jakiej są formie i jak w takim razie poradzą sobię zimą?

Z powodu koronawirusa, reprezentanci Japonii nie wzięli udziału w konkursie na skoczni im. Adama Małysza w ramach LGP 2020. Z tego samego względu, później niż zwykle zaczęli treningi do zimowego sezonu.

Jednak mimo nieobecności w Wiśle, zawodnikom udało się skoczyć tego lata. W ostatnią sobotę sierpnia odbył się w Sapporo wewnętrzny test, w którym każdy startujący oddał dwie próby. Najlepszy był Yukiya Sato, który wylądował na odległość 135,5 metra i 134 metrów w kolejnej serii. Na drugim miejscu uplasował się świetny w ostatnich sezonach, Ryoyu Kobayashi osiągając 131,5 oraz 134,5 metra. Trzeci był Masamitsu Ito (130,5 i 135,5 metra), który nie startował jeszcze w PŚ poza Sapporo.

Poznaliśmy również skład Japonii na sezeon 2020/2021, w którym znalazło się 11 mężczyzn w kadrze seniorów. Możemy zatem wnioskować dobrą dyspozycje każdego z nich, co było też widać w Sapporo. Zimą okaże się jak nasi rywale poradzą sobie indywidualnie oraz drużynowo. Na ten moment zapowiada się jednak ciekawa rywalizacja.

Źródło: sportowefakty.wp.pl/ informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook