fbtw
Test

We wtorek, 28 kwietnia, w programie ,,Okno na Sport” emitowanym na kanale Eurosportu, gościł Jakub Wolny. Zawodnik polskiej Kadry Narodowej w skokach narciarskich powiedział o samopoczuciu podczas pandemii, o rutynie treningów oraz poprzednim sezonie w swoim wykonaniu.

 

Skoczek wspomniał, iż pomimo wcześniejszych wahań co do rozprzestrzeniania się wirusa, odnajduje się w aktualnej sytuacji: ,,[…]szczerze powiem, że nie nudzę się. Mam dużo swoich zajęć, a poza tym sporo trenuję. Obawiałem się, że będzie dużo nudy, ale na szczęście tak nie jest.’’ Reprezentant zdradził, iż pomimo restrykcji wprowadzonych w kraju, w kwestii treningów zbyt wiele się nie zmieniło: ,,[…]dostajemy gotowy plan na cały tydzień i wiemy, co mamy robić. To wygląda podobnie, jak w poprzednich latach. Nie potrzebujemy do tego nadzoru trenera. Wydaje mi się, że jesteśmy na takim etapie kariery, iż wiemy, co należy robić. Aktualnie wykonujemy bardzo mocne treningi siłowe, które są najcięższymi zajęciami w całym roku, ale są niezwykle ważne i zaprocentują w zimie.’’ Wolny opowiedział także o poprzednim sezonie zaznaczając, że ma świadomość popełnionych błędów. Zapewnia jednak, iż wie jak nad nimi pracować, tak aby kolejny sezon i jego rola w rywalizacji były znacznie lepsze: ,,Ten sezon na pewno był słabszy niż poprzedni. Miałem przed nim zdecydowanie większe oczekiwania. Skoki narciarskie to specyficzny sport i kilka rzeczy złożyło się na to, że nie wszystko poszło po mojej myśli. Wiem dlaczego tak było, ale chcę to pozostawić dla siebie. Mogę jednak zapewnić, że kolejny sezon będzie lepszy niż ten, który do tej pory był moim najbardziej udanym.’’ Nasz skoczek dodał również, że jego priorytetem jest teraz bardzo dobre przygotowanie do skakania, czemu towarzyszy pozytywne nastawienie: ,,Staram się teraz jak najlepiej przygotowywać do nowego sezonu. Daję z siebie wszystko na treningach, aby się poprawić. Ten sezon był bardzo trudny, ale też wiele mnie nauczył. Jestem dobrej myśli i wierzę, że przyszły sezon będzie lepszy. Nigdy nie miałem chwili zwątpienia. Cieszę się, że robię to, co mi daję frajdę i sprawia przyjemność. Cały czas chce się rozwijać i to jest mój najważniejszy cel.’’

Trzymamy zatem kciuki za Jakuba i kolegów z drużyny, wyczekując coraz to lepszych skoków i wyników w przyszłości.

Źródło: Onet Sport
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook