fbtw

Jakub Kot były skoczek narciarski, a obecnie trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem założył swoją fundację! Fundacja ma na celu wspieranie młodych sportowców oraz popularyzację skoków. 

Jakub Kot tworzy fundację razem z sześcioma innymi osobami, m.in. Joanną Szwab. Mają oni jasno postawione cele, którymi są: promowanie oraz rozwój skoków narciarskich i innych sportów zimowych, odkrywanie młodych talentów, zachęcanie najmłodszych zawodników do korzystania z pomocy instruktorów, pomoc zawodnikom dopiero budującym swoją karierę, rozwój i edukacja świadomości kulturowej, narodowej poprzez upowszechnianie sportu i jego historii, rozreklamowanie Zakopanego i Podhala.

Określone zostały również działania dzięki, którym cele zostaną osiągnięte. A są to: szkolenia organizowane przez Jakuba Kota, które wprowadzą w świat skoków narciarskich. Jakub jest odpowiedzialny również za wyłapywanie młodych talentów, z którymi spotyka się na co dzień w swojej pracy, czynny udział w zawodach sportowych w kraju i za granicą, otwarcie centrum promocji skoków narciarskich oraz sportów zimowych pod nazwą "World of Ski Jumping" oraz reklama historii sportu i Zakopanego przez współpracę z  Muzeum Tatrzańskim im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. 

Jak widać, fundacja ta ma jasno postawione cele, które realizują osoby znające się na tym co robią. Na stronie swiatskokow.pl możemy wesprzeć pieniężnie wybraną z inicjatyw. Nie pozostaje nam więc nic innego niż życzyć powodzenia!

 

Źródło: swiatskokow.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook