fbtw

Na początku tygodnia dowiedzieliśmy się, że nowym trenerem reprezentacji Francji w skokach narciarskich został Heinz Kuttin. Austriak powrócił tym samym do szkolenia mężczyzn. Ostatnio zajmował się żeńską kadrą w Chinach.

Z pewnością niewiele osób spodziewało się zatrudnienia Kuttina właśnie we Francji. Tamtejszy Związek Narciarski zaplanował długofalową współpracę z 49-latkiem. Treningi francuskich skoczków z Heinzem Kuttinem mają sprawić, że pojawią się sukcesy w tej dyscyplinie sportu we Francji, co dodatkowo napędzi całą koniunkturę.

"To dla nas duży krok do przodu. Mamy młodych sportowców o dużym potencjale, ale jak dotąd nie udało nam się tego zaprezentować w zmaganiach na najwyższym poziomie. To jest nasz problem. Wierzę, że Heinz jest osobą, z którą można to zmienić" - skomentował Jerome Laheurte z Francuskiego Związku Narciarskiego w wypowiedzi dla L'Equipe.

Heinz Kuttin w przeszłości współpracował z polską kadrą. Najpierw zajmował się kadrą B, a następnie objął funkcję trenera w głównym zespole. W swoim zawodowym CV ma również prowadzenie reprezentacji Austrii, a ostatnie kilkanaście miesięcy poświęcił na trenowanie chińskich skoczkiń. Teraz nastąpił powrót do skoków w męskim wydaniu, a Francuzi oczekują, iż ten ruch będzie "strzałem w dziesiątkę".

Źródło: L'Equipe / Berkutschi.com / Informacja własna

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook