Drukuj
Odsłony: 238

Halvor Egner Granerud to 24-letni skoczek, który do tej pory nie odnosił zbyt wielu sukcesów seniorskich. Dopiero w tym sezonie widzimy znaczny postęp w wynikach Norwega, dzięki którym jest wciąż liderem PŚ. 

W poprzednim sezonie, praktycznie nic nie wskazywało na takie wyniki Graneruda, gdyż zdobył on punkty PŚ tylko raz - za 23. miejsce w Râsnovie. Za to w obecnym sezonie, już w Wiśle pokazał się z dobrej strony - zajął tam 4. miejsce, co było jego najlepszym wynikiem w karierze. Tydzień później w Ruce, w pierwszym konkursie zajął także 4. miejsce, by dzień później wygrać swój pierwszy konkurs Pucharu Świata. Tego dnia objął też pozycję lidera w klasyfikacji Pucharu Świata.

W Niżnym Tagile ciągle prezentował najwyższą formę i wygrał kolejne dwa konkursy indywidualne. Passę zwycięstw podtrzymał przez jeszcze jeden weekend - w Engelbergu również wygrał 2 konkursy. Był zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej, gdyż do tamtego momentu zgromadził 600 punktów.

Do Niemiec jechał jako kandydat do wygrania TCS. Zajął 4. lokatę w Oberstdorfie i 2. lokatę w Ga-Pa, co również pozwoliło mu zdobyć sporo punktów PŚ. W austriackiej części turnieju, zaprezentował najsłabsze występy tej zimy, zajął 15. miejsce w Innsbrucku i 12. w Bischofshofen. Do tej pory utrzymuje pozycję lidera PŚ, ma 768 punktów. Drugi Markus Eisenbichler traci do niego 184 punkty, a trzeci Kamil Stoch - 260. 
Walka o Kryształową Kulę dopiero nabiera tempa i zapowiada się bardzo fascynująco!

Źródło: informacja własna
Fotografia: zasoby własne