fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szwajcarski skoczek narciarski Gabriel Karlen to kolejny zawodnik, który postanowił zakończyć przygodę związaną ze skokami narciarskimi. Swoją decyzję ogłosił w niedzielę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W Pucharze Świata zadebiutował w Engelbergu w 2014 roku. Na pierwszy i zarazem ostatni punkt musiał czekać aż do zawodów w Klingenthal w 2016 roku. Ostatni raz wystąpił w zmaganiach najwyższej rangi 22 grudnia 2019 roku w Engelbergu, jednak nie zdołał się zakwalifikować.

,,Jestem skoczkiem narciarskim od 17 lat. W tym czasie osiągnąłem więcej, niż odważyłem się marzyć w dzieciństwie. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że kiedyś wezmę udział w Pucharze Świata lub będę mógł reprezentować Szwajcarię na Mistrzostwach Świata. Mówiąc to, ogłaszam, że dzisiaj kończę karierę sportową" - oświadczył Szwajcar w mediach społecznościowych.

Nowy etap w swoim życiu postanowił zacząć dzięki pracy w Polsce. ,,Niedawno otrzymałem ofertę pracy w jednej z francuskich firm, która poszukiwała osób mówiących w języku francuskim do swojego biura w Krakowie. To jeden z głównych powodów, przez który zdecydowałem się odejść z zawodowego sportu".

Źródło: Twitter

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook