fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
-

Zaledwie kilka miesięcy trwała przygoda Eduarda Toroka ze skokami narciarskimi w barwach Węgier. 22-latek ogłosił zakończenie kariery.

Wiosną tego roku ogłoszono, że były reprezentant Rumunii, Eduard Torok będzie reprezentował Węgry. Stało się tak również po części dzięki obecności Vasji Bajca jako głównego trenera węgierskiej reprezentacji. Po zaledwie kilku miesiącach od wznowienia kariery, Torok zakończył karierę.

"Odbyłem kilka rozmów z reprezentacją, po których doszliśmy do wniosku, że zarówno dla mnie, jak i dla nich będzie lepiej, jeśli zakończę sportową aktywność. Inaczej mówiąc, budżet był bardzo ograniczony i nie było w pełni wiadome, czy dostanę wsparcie finansowe, by móc startować w Pucharze Świata. Absurdalnie zabrzmiało to, że nie wiem, czy będzie miało to sens, gdyż chodzi tylko o jeden skok" [jakoby Torok miał odpaść już w kwalifikacjach - red.]. "Jedyne, co federacja mogła mi zaoferować, to wsparcie trenera, zaś jeśli mi to nie odpowiada, mogę zostać w domu" - komentuje zawodnik.

Torok marzył o występie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku, lecz w tej sytuacji wydaje się to niezbyt realne. Dodał również, że wszystkie międzynarodowe starty musiał finansować z własnej kieszeni. Wsparcie finansowe miało pojawić się po osiągnięciu lepszych wyników.

Podczas tego lata, najlepszymi wynikami Toroka było 22. miejsce w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego i 6. miejsce w konkursie FIS Cup, oba wywalczone w Rasnovie.

Źródło: Mytex.ro
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook