fbtw

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Dawid Kubacki1

Zwycięstwo Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni to wielkie wydarzenie w karierze naszego zawodnika. Jest to też pierwszy poważny sukces Michala Doleżala w roli trenera.

 

Trener Kadry A nie musiał czekać długo na efekty swojej pracy z naszymi skoczkami. To właśnie pod jego wodzą Dawid Kubacki wygrał najbardziej prestiżowy turniej w karierze. Doleżal podkreśla jednak, że to ogromny sukces całej drużyny.

„Wszyscy wygrywamy, ale też wszyscy przegrywamy. Ten moment, kiedy Dawid wygrał Turniej Czterech Skoczni, to była wielka chwila dla mnie i całego sztabu” – mówił szkoleniowiec.

Dawid od początku trwania TCS prezentował znakomitą formę. Dużą rolę odegrał też spokój naszego zawodnika i odpowiednie nastawienie psychiczne.

„Dlatego wygrał w pełni zasłużenie. Stał na podium wszystkich konkursów, a ostatni wygrał. Był najmocniejszy psychicznie w całej stawce zawodników” – tłumaczył Doleżal.

W Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata nadal prowadzi Ryoyu Kobayashi. Dawid znacznie zbliżył się do Japończyka, ale nadal jest to duża przewaga 200 punktów.

„Nie skupiamy się na walce o Puchar Świata. Robimy cały czas swoje. Chcemy iść drogą obraną na Turnieju Czterech Skoczni, bo widać, że to działa. Nie tylko u Dawida, ale wszystkich pozostałych zawodników. Cały sztab wierzy w swoją pracę i dlatego liczymy na coraz lepsze wyniki” – mówił Czech.

Źródło: PZN
Fotografia: Angelika Cyrek

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook