fbtw
Kamil Stoch

Reprezentant Polski - Kamil Stoch - 25 maja obchodził 33 urodziny. Patrząc jednak na świetne wyniki, które osiąga zwłaszcza w ostatnich latach, trudno pomyśleć o tym, że mógłby już zakończyć swoją karierę. Skoczek wciąż utrzymuje się w czołówce PŚ, pomimo iż jest tam najstarszy. Bije też kolejne rekordy zwycięstw po 30. roku życia czy ciągu triumfów przez dekadę od sezonu 2010/2011!

Przedwczesne zakończenie skakania w 2020 r., mocno podcięło skrzydła Stochowi, który świetnie rozkładał siły tak, aby skupić się na końcowych imprezach: ,,Chciałem być w super dyspozycji na koniec sezonu - na Mistrzostwa Świata w lotach i turniej Raw Air, który traktuję bardzo poważnie; on nie jest może aż tak doceniany, jak Turniej Czterech Skoczni, ale jest jedną z najlepszych imprez w tej dyscyplinie. W tym wszystkim odnalazłem się na sam koniec i mogłem sezon zakończyć bardzo pozytywnym akcentem’’ – powiedział Kamil dla Eurosportu. Ta umiejętność rozporządzania swoją kondycją jest niewątpliwie imponująca. Przed intensywnymi zawodami w Engelbergu i Willingen, wielu komentowało, iż doświadczony Polak sobie nie poradzi. Tymczasem w obu stanął na podium, a pierwsze wygrał.

Sam zawodnik zapytany o dalsze decyzje w kwestii swojej kariery, odpowiada jedynie: ,,Pożyjemy, zobaczymy’’. Tak mówił w prowadzonym przez siebie live na Instagramie, na którym promował kalendarze klubu KS Evenement. Adam Małysz zakończył karierę w wieku 34 lat, wciąż odnosząc sukcesy. Można jednak zauważyć, że od tego czasu sportowe przygody skoczków wydłużyły się. To głównie zasługa większego nacisku na rozwijanie dynamiki, a nie siły zawodników.

W przypadku reprezentanta z Zębu, największe sukcesy przypadają właśnie na ostatnie cztery sezony (blisko 47% łącznie zdobytych przez niego punktów w Pucharze Świata pochodzi z okresu między 29. a 33. rokiem życia) Kamil w związku z tym mówił dla Eurosportu: ,,Sezon był dla mnie bardzo udany pod wieloma względami, to jeden z najlepszych w mojej karierze. Najważniejsze dla mnie jest to, że utrzymałem wysoką formę przez całą zimę, nie miałem praktycznie żadnej wpadki. To był chyba mój pierwszy sezon, kiedy punktowałem w każdym konkursie - a to było dla mnie dużym wyzwaniem. Forma była równa, stabilna - może bez błysku, bo nie walczyłem o zwycięstwo w całym Pucharze Świata czy Turnieju Czterech Skoczni, ale walczyłem o wygraną w turnieju Raw Air. Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ to bardzo duży sukces’’.

Mówi się, że Kamil Stoch zawdzięcza swoją świetną formę, determinacji, która nie gaśnie. Trener Norwegii - Alexander Stoeckl - zaznaczył, że nasz skoczek wręcz obsesyjnie koryguje swoje słabości, co pozwala mu wciąż się rozwijać. Mamy zatem nadzieję, że nasz legendarny zawodnik, będzie kontynuował swoją sportową przygodę, dopóki będzie do tego zdolny. Zwłaszcza, iż w przyszłym sezonie, czeka nas wiele ważnych imprez.

Źródło: sport.pl
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook