fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Paweł Wąsek

W najbliższy weekend 15-16 lutego w Iron Mountain w Stanach Zjednoczonych odbędą się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Trener Maciej Maciusiak powołał pięciu zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w Stanach Zjednoczonych.

Ostatni weekend Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode dla Polskich skoczków był udany dla Polskich skoczków. W Niemczech startowało pięciu Polaków: Maciej Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Adam Niżnik. W niedzielnym konkursie dwóch Polaków stało na podium PK. Paweł Wąsek zajął 2. miejsce, a Stefan Hula 3. miejsce.

W ten weekend skoczkowie w ramach Pucharu Kontynentalnego będą rywalizować w Iron Mountain w Stanach Zjednoczonych. Do USA poleci czterech Polaków. Będą to: Maciej Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek. Kot i Hula ostatni raz w Iron Mountain skakali 21 lutego 2015 r. Maciej Kot wówczas stanął na 2. stopniu podium.

W klasyfikacji generalnej PK prowadzi Clemens Leitner (695 pkt) przed Stefanem Huberem (532 pkt) i Clemensem Aignerem (511 pkt). Najwyżej z powołanych Polaków na najbliższe zawody sklasyfikowany jest Paweł Wąsek, który zajmuje 17. pozycję z 180 pkt.

W składzie na PK w Iron Mountain nie znalazł się Adam Niżnik, który startował w Brotterode. Niżnik w dniach 15-16 lutego wystąpi w zmaganiach z cyklu FIS Cup w Villach.

Program zawodów PK w Iron Mointain:

Piątek – 14.02.2020 r.

16:00 – Odprawa techniczna

20:00 – Oficjalny trening

Sobota – 15.02.2020 r.

18:00 – Seria próbna

20:00 – Konkurs indywidualny

Niedziela – 16.02.2020 r.

18:00 – Seria próbna

20:00 – Konkurs indywidualny

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook

-->