fbtw
Test

Przedsięwzięcie rozpoczęto pod koniec 2017 roku. Teraz w internecie pojawiło się nagranie z obecnego stanu budowy. Internauci mają wątpliwości czy obiekt będzie gotowy na zaplanowane próbne starty w nadchodzącym sezonie.

W 2022 roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, jednak nie wszystkie dyscypliny zostaną rozegrane konkretnie w tym mieście. Należą do nich m.in. skoki, które oglądać będziemy z położonego 200 kilometrów na północ od stolicy Zhangijakou. Od prawie 3 lat powstaje tam obiekt, który ma posiadać punkt konstrukcyjny położony na 125. metrze.

Odpowiedzialni za jego powstawanie musieli zmierzyć się już z opóźnieniami wskutek surowej zimy. Prace zostały wtedy przerwane na parę miesięcy, jednak nie wpłynęło to negatywnie na postępy budowniczych. Projekt wznowiono w maju 2018 roku, odkąd wszystko układało się po myśli gospodarzy.

Jednak opublikowany niedawno film z placu budowy, wzbudził wątpliwości kibiców. Etap, na jakim są budowniczy z pewnością pozwoli ukończyć całość do rozpoczęcia Igrzysk. Zaplanowano jednak próbę przedolimpijską, która ma się tam odbyć 13-14 lutego 2021 roku, czyli już nadchodzącej zimy. Skocznia musi być do tego momentu w pełni gotowa. Wielu entuzjastów dyscypliny wyczekuje efektu końcowego i konkursu, który miejmy nadzieję, odbędzie się zgodnie z planem.

Źródło: sport.tvp.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook