fbtw

Zawody Letniej Grand Prix w Wiśle pozwoliły nam zwrócić uwagę na nową gwiazdę, o ile oczywiście zdoła utrzymać taką dyspozycję, 19-letniego Słoweńca Jana Bombka. 

W pierwszym konkursie indywidualnym LGP zajął on 15. miejsce, przez co był drugim najlepszym Słoweńcem tamtego dnia, a wyprzedził nawet Petera Prevca. Jednak w sobotę nie miał już tyle szczęścia, ponieważ został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Następnie czekały go zmagania w Alpen Cupie, gdzie był 9. i 3., a wczoraj podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego wywalczył 12. lokatę. Należy również przypomnieć, że kilka miesięcy temu razem z drużyną zdobył złoto oraz brąz w zmaganiach drużyn podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym. 

Co prawda, wielu sportowców przed regularnymi startami w Pucharze Świata miało świetne wyniki, a potem przestali osiągać tak dobre miejsca. W przypadku Jana Bombka musimy czekać co czas pokaże, aczkolwiek szkoda by było gdyby taki talent się zmarnował.

Źródło: fisski.com
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook