fbtw
test

Bjoern Einar Romoeren w marcu ogłosił pokonanie złośliwego nowotworu, z którym zmagał się od lipca 2019 roku. Norweg w ostatnich miesiącach cierpiał na raka kości.

Były norweski skoczek zakończył karierę w 2014 roku. Romoeren odnosił liczne sukcesy m.in. w lotach narciarskich. Jego lot na 239 metrów w Planicy przez sześć lat był rekordem świata w długości lotu. W sezonie 2003/2004 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, to najlepszy wynik w jego karierze.

W lipcu ubiegłego roku wykryto u niego rzadką odmianę nowotworu złośliwego w biodrze. Bjoern Einar Romoeren poddał się chemioterapii, przeszedł trzynaście cykli. Leczenie przyniosło pozytywny skutek i były skoczek narciarski wraca już do zdrowia. W walce z rakiem, wspierała go rodzina oraz skoczkowie z kadry norweskiej.

Źródło: Interia.pl / sport.tvp.pl
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook