fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
-

"Czuję, że mam w ciele system kanalizacyjny, a nie naczynia krwionośne i inne narządy" - tak swoją walkę z rakiem komentuje były rekordzista świata w długości lotu.

W lipcu br. były norweski skoczek, Bjoern Einar Romoeren ogłosił, że choruje na raka kości. Niestety, jest to rzadka wersja, zwana mięsakiem Ewinga. Kilka tygodni temu rozpoczął chemioterapię w niemieckim Heidelbergu. Terapia ma potrwać aż 40 tygodni. Jak przyznał, zabija ona nie tylko komórki rakowe, ale też przyczynia się do utraty krwi. Dlatego też, użył określenia, że w organizmie zamiast narządów posiada system kanalizacyjny.

Kilka dni temu, Romoeren uczestniczył w kolacji z któlem Norwegii, Haraldem V: "Cudownie było być gościem króla" - powiedział.

Ograniczenia, związane z chorobą i terapią powodują, iż sama podróż z Niemiec do Norwegii była dla Norwega trudna: "Jestem zmęczony, ale dobrze przygotowałem się do podróży. Piłem odpowiednią ilość wody i dużo spałem." W ciepłych słowach wypowiedział się również o swoich lekarzach: "Lekarze w Niemczech zdawali sobie sprawę z tego, że to dla mnie wielki zaszczyt. Ze względu na to, że nie wpłynęłoby to na leczenie, byli bardzo pomocni przy zorganizowaniu podróży. Współpraca między nimi a moimi lekarzami w Norwegii funkcjonuje świetnie."

Jeżeli leczenie będzie przebiegało pomyślnie, to na przełomie zimy i wiosny, Romoeren wróci do pracy w rodzimej federacji. Przed rozpoznaniem choroby odpowiedzialny był za jej marketing.

 

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook