fbtw

W austriackim Bischofshofen odbędzie się finał 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Skoczkowie z poszczególnych ekip dotarli już do tego miasta, w którym dzisiaj odbędą się treningi i kwalifikacje, a główny konkurs zaplanowano na środę, 6 stycznia.

Bischofshofen jest miastem, którego liczba mieszkańców liczy ponad 10 tysięcy osób. Nie jest zatem duże, ale z pewnością należy do tych popularnych, z uwagi - przede wszystkim - na sporty zimowe. Co roku to właśnie tam rozgrywa się ostatni konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Tak samo będzie i tym razem.

Podobnie, jak w poprzednich miejscowościach na trasie niemiecko-austriackiej imprezy, także i teraz na trybunach zabraknie kibiców, którzy byli nieodłączną częścią tego wydarzenia w poprzednich latach. W Bischofshofen triumfator 69. edycji odbierze Złotego Orła. Największe szanse na tę nagrodę ma obecnie reprezentant Polski - Kamil Stoch, który zajmuje pozycję lidera cyklu TCS. zawodnik z Zębu aż o 15,2pkt wyprzedza swojego kolegę z kadry - Dawida Kubackiego. Na trzecim miejscu, ze stratą 20,6pkt, znajduje się Norweg - Halvor Egner Granerud. 

Rywalizacja w Bischofshofen zapowiada się niezwykle ciekawie. W kwalifikacjach do konkursu głównego weźmie udział siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Maciej Kot. Początek wtorkowej rundy eliminacyjnej przewidziano na 16:30, a od 14:15 będą oficjalne treningi. Środowy konkurs został wpisany do terminarza na godzinę 16:30.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook