fbtw

Estończycy nie są zaliczani do grona potęg w skokach narciarskich. Ostatnie dwa sezony pokazały jednak, że mają skoczka, którego stać na zdobywanie pucharowych punktów. Jest to Artti Aigro.

20-letni Aigro pierwsze punkty w rywalizacji PŚ wywalczył w sezonie 2018/2019. W klasyfikacji generalnej tamtego sezonu miał ich 12. O jedno "oczko" mniej wywalczył w rywalizacji 2019/2020. Reprezentant Estonii pokazał tym samym, że ma potencjał, który być może w najbliższych latach zostanie wykorzystany. Co ciekawe, na koncie tego skoczka widnieje rekord życiowy powyżej dwustu metrów! Estończyk w Planicy w 2019 roku poszybował na 228 metrów, co z pewnością - jak na tak młodego sportowca jest rezultatem godnym uznania.

Aigro jest obecnie jednym z trzech reprezentantów swojego kraju, którzy mają prawo startu w Pucharze Świata. Poza nim, w zmaganiach najwyższej rangi wystąpić mogą także: Martti Nomme i Kevin Maltsev. Pomimo rotowania składem i wystawiania różnych zestawień osobowych, ostatnie dwa lata pokazały, że z tego grona największy potencjał ma właśnie 20-letni Artti Aigro.

Na przestrzeni ostatnich lat najbardziej rozpoznawalnym Estończykiem w stawce Pucharu Świata był Kaarel Nurmsalu. Przedwcześnie zakończył on swoją sportową karierę, chociaż na koncie mial takie sukcesy, jak np. medale Mistrzostw Świata Juniorów.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook