fbtw
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dawid Kubacki

Dawid Kubacki prezentuje ostatnio znakomitą formę. Podczas Turnieju Czterech Skoczni doskonała dyspozycja naszego skoczka pozwoliła mu sięgnąć po wygraną w tym prestiżowym turnieju. Jest to ogromny sukces w karierze naszego zawodnika, ale Dawid nie zwalnia tępa i nadal skacze daleko, plasując się na podium.

 

Nasi skoczkowie będą dobrze wspominać miniony weekend we włoskim Predazzo. W sobotnim konkursie Dawid był 3. tuż za nim, na 4. miejscu uplasował się Kamil Stoch. Identyczna sytuacja miała miejsce również w niedzielę.

„Widać tendencję wzrostową. Mam bardzo dobre odczucia po turnieju w Predazzo. Uważam, że poza Dawidem Kubackim możliwości polskich skoczków jeszcze nie odpaliły. Oni nie są jeszcze w optymalnej formie” - mówił Apoloniusz Tajner.

Po konkursach w Predazzo nastąpiły zmiany w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata. Prowadzenie objął Niemiec Karl Geiger, który we Włoszech nie miał sobie równych i wygrał dwa konkursy. Jego przewaga nad rywalami wzrosła i jeśli niemiecki skoczek nadal będzie utrzymywał tak dobrą formę, ciężko będzie innym zawodnikom walczyć o zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej PŚ. Geiger ma 120 punktów więcej od Krafta i 255 punktów od Kubackiego.

„Można nadrobić stratę do Geigera, ale będzie to trudne, jeśli Niemiec utrzyma się w takiej formie. A utrzymać się może, bo ma po swojej stronie doświadczenie, własne i trenera Horngachera. Natomiast zaczyna się łamać dotychczasowy lider Ryoyu Kobayashi. Widać, że ma jakiś problem” – skomentował Tajner.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego duże nadzieje pokłada w Kamilu Stochu. Uważa, że niewiele potrzeba, aby nasz skoczek wrócił do swojej dawnej dyspozycji.

„Najbardziej liczę na Kamila Stocha. Poprawia się z konkursu na konkurs. Mały kroczek dzieli go od tego, by złapał pełną formę. On jeszcze będzie wygrywał” – tłumaczył Prezes PZN.

Źródło: sportowefakty.wp.pl
Fotografia: Angelika Cyrek

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiExpress.pl to codzienne informacje związane ze skokami narciarskim, które wysyłamy na Państwa adres e-mail! W naszym NEWSletterze znajdą Państwo m.in. zapowiedzi i podsumowania konkursów, wyniki, ciekawostki i wiele innych.

Facebook

-->