fbtw

Andreas Widhoelzl został nowym trenerem reprezentacji Austrii. 47-latek zastąpił na tym stanowisku Andreasa Feldera, który wcześniej zrezygnował z prowadzenia drużyny. Dla Widhoelzla będzie to pierwsza praca z narodową kadrą.

Sumienna praca i sukcesy związane z prowadzeniem Kadry B sprawiły, że Andreas Widhoelzl od początku był jednym z głównych kandydatów do objęcia posady zwolnionej przez Feldera. Austriacki Związek Narciarski postawił właśnie na niego. Asystentami 47-letniego szkoleniowca będą osoby, które współpracowały ze wcześniejszym trenerem, czyli Harald Diess oraz Robert Treitinger.

Swoją pracę Widhoelzl już rozpoczął. Jego pierwszym wyzwaniem jest optymalne zaplanowanie procesu przygotowawczego do sezonu 2020/2021. Nie będzie to łatwe, gdyż koronawirus skutecznie ogranicza możliwości. Z takimi problemami zmaga się jednak wiele ekip, nie tylko Austriacy. 

Nowy trener reprezentacji Austrii ma na swoim koncie 18 indywidualnych triumfów w zmaganiach Pucharu Świata. ięciorotnie stawał także na najwyższym stopniu podium podczas konkursów drużynowych. Teraz przed nim wielka szansa na poważne sukcesy trenerskie.

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook