fbtw

Rosyjska Agencja Antydopingowa zawiesiła na 18 miesięcy skoczkinię narciarską Alexandrę Kustovą. Wszystko przez unikanie kontroli. 

Na pewno każdy z nas kiedyś słyszał o różnych rosyjskich aferach dopingowych, jednak to w marcu tego roku miało miejsce ujawnienie ujawnienie wyniku największego śledztwa - "Operacji LIMS". Zebrane zostały 24 terabajty informacji o sportowcach, wynikiem tego jest zakaz organizacji Igrzysk Olimpijskich oraz zawodów rangi Mistrzostw Świata i uczestnictwo w tych imprezach pod rosyjską flagą. 

Alexandra Kustova przez ostatni rok ukrywała miejsca pobytu omijając kontrole antydopingowe, a ostatnie miały zostać przeprowadzone 27 listopada 2019 roku. Przez te naruszenia nie może ona liczyć na złagodzenie swojej kary, czyli czeka ją 18 miesięcy bez startów w zawodach. Do skoków powróci, więc najwcześniej w maju przyszłego roku.

– Lekkomyślność Aleksandry będzie ją dużo kosztowała. Nie rezygnuje jednak ze sportu. Wciąż liczy na udział w igrzyskach olimpijskich w 2022 roku - skomentował Dmitrij Dubrowski, prezydent federacji. 

Jak widać celowe omijanie kontroli antydopingowych nie pomogło rosyjskiej skoczkini, być może i zaszkodziło jej bardziej niż prawda. Dlatego, jak łatwo się domyślić, morał z tego taki że kłamstwo nigdy nie popłaca, nawet w sporcie. 

 

Źródło: sport.onet.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook