fbtw

Alexander Herr, były niemiecki skoczek narciarski, tydzień temu obchodził swoje 42. urodziny. Dlatego, podsumujemy co on osiągnął w tym sporcie. 

Alexander swoją przygodę ze skokami zaczął już w wieku 3 lat za sprawą swojego ojca, który był trenerem skoczków. Podczas Mistrzostwach Świata Juniorów w Harrachovie (1993) Herr zdobył dwa brązowe medale, jeden indywidualnie, drugi drużynowo. Następnie razem z drużyną wywalczył dwa złota drużynowe Mistrzostw Świata Juniorów w Gällivare (1995) i  w Asiago (1996). 

W Pucharze Świata w top 10 znalazł się po raz pierwszy w czasie zawodów Engelbergu w 1999r. zajmując 9. lokatę, jednak najlepszy czas w jego karierze przypadł na rok 2004. W marcu 2004r. zajął trzecie miejsce wkonkursie w Kuopio, a w listopadzie drugie w Kuusamo. Sezon 2003/4 zakończył na 26 lokacie, za to w sezonie 2004/2005 był 24. Następnie na pół roku ze startów wykluczyła go jego złamana noga, a późniejsza kłótnia z trenerem podczas ZIO 2006 poskutkowała odejściem reprezentacji z Niemiec. 

Co ciekawe, nie był to definitywny koniec jego kariery. Najpierw ubiegał się starty w barwach Szwecji, w których miał skakać od sezonu 2006/2007, jednak miał problemy z przyznaniem obywatelstwa. Wtedy skierował się do Polskiego Związku Narciarskiego, ale tam również sprawy zakończyły się przez problemy z nowym obywatelstwem. 

W 2009r. Alexander Herr znowu chciał wrócić do skoków, ale po nieudanej próbie, a co za tym idzie niezakwalifikowaniem się do zawodów Letniego Grand Prix. Wtedy zakończył on swoją karierę skoczka narciarskiego na dobre. 

Źródło: fisski.com, informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook