fbtw

Kadrę Narodową Młodzieżową Mężczyzn kolejny już rok zasila Adam Niżnik, oprócz niego w kadrze jest jeszcze pięciu innych zawodników. Adam opowiada jak wyglądają przygotowania do sezonu zimowego z nowym trenerem, Zbigniewem Klimowskim. 

Kadra juniorów swoje przygotowania zaczęła już w maju na obiekcie Skalite. Adam zmianę szkoleniowca ocenił na plus, mówiąc: "Współpraca z nowym trenerem bardzo mi się podoba. Nie zaszły duże zmiany w naszym systemie treningowym, ale jednak małe musiały zajść, ponieważ jest to normalne, że każdy trener inaczej na wszystko patrzy. Cieszę się z tej współpracy." Młody skoczek dodał również, że podczas treningów zawodnicy skupiają się jedynie na dwóch błędach, a kiedy je poprawią koncentrują się na kolejnych, co jest chwalone przez zawodników.

Niżnik, jak sam powiedział, tęsknił za treningami na skoczni, a rezultaty są zadowalające. "Moje skoki oceniam jako dobre. Niektóre skoki wychodzą mi bardzo dobre, ale zdarzają się również te słabsze próby. Cieszę się jednak, że moja dyspozycja nie jest idealna, ponieważ wolę dopracować sobie ją na okres startowy, a nie żeby teraz skakać bez błędów a potem z błędami. Ważne jest, aby w okresie przygotowawczym jak najwięcej poprawić, a dzięki temu w sezonie móc cieszyć się dobrymi wynikami. Aktualnie skupiam się głównie nad pozycją dojazdową i lotem, bo w tych elementach mam najwięcej rezerwy" - powiedział młody skoczek. 

Mimo tego, że kompleks Skalite jest dobrze znany przez Adama, przyznał on że woli większe skocznie. "Pierwsze zgrupowanie zaczęliśmy najpierw treningami na skoczni HS-77, a następnie weszliśmy na większą skocznię. Oczywiście lubię skakać na Skalitem, ponieważ ten kompleks jest super. Podoba mi się zarówno duża jak i średnia skocznia, ale jeśli miałbym do wyboru iść na większą, np. na Wielką Krokiew albo na Skocznię im. Adama Małysza w Wiśle, to chyba wybrałbym właśnie je, ponieważ lubię sobie polatać" - podsumował skoczek. 

Źródło: pzn.pl
Fotografia: Zbiory własne

INNE ARTYKUŁY W TEJ KATEGORII

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook