fbtw

Sześciu reprezentantów Polski zobaczymy podczas najbliższego weekendu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Skoczkowie przystąpią w Austrii do rywalizacji o punkty LGP w jednym konkursie, zaplanowanym na sobotę, 25 września.

Uznanie w oczach sztabu szkoleniowego znaleźli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek oraz Paweł Wąsek. Grono naszych reprezentantów wystartuje w piątkowych kwalifikacjach, przewidzianych na godzinę 18:30. W przypadku uzyskania awansu, czeka ich start w sobotnim konkursie, który organizatorzy chcą rozegrać o 15:30.

Czy Polaków zobaczymy na...

Źródło: PZN.pl
Fotografia: Sabine Link

Na 28 i 29 października zaplanowano Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, w których wezmą udział mężczyźni i kobiety. Zmagania rozegrane zostaną na Średniej Krokwi w Zakopanem.

Początkowo konkursy o MP w wykonaniu męskim i żeńskim miały odbyć się na początku lipca, a konkretniej 9 lipca...

Źródło: PZN.pl
Fotografia: Sabine Link

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu LGP w Wiśle, ale w nim nie wystartował. Wszystko za sprawą drobnego urazu. Polak przeszedł badania w zeszłym tygodniu i może powrócić już do zajęć treningowych.

Skoczek z Zębu - Kamil Stoch - podczas weekendu w Wiśle pokazał, że jest na dobrej...

Źródło: Berkutschi.com
Fotografia: Sabine Link

31 lipca w Szczyrku odbędzie się Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków. Na starcie pojawią się zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie. Zmagania zorganizuje miejscowy klub - SSR LZS Sokół Szczyrk.

Niby środek lata, a w Szczyrku emocji zabraknąć nie powinno. Wszystko za sprawą rywalizacji, którą...

Źródło: PZN.pl
Fotografia: Zbiory własne

Reprezentacja Polski wzięła udział w rywalizacji Letniego Pucharu Kontynentalnego, który w miniony weekend rozgrywano w fińskiej miejscowości Kuopio. Najlepszym z polskich skoczków podczas całego weekendu był Adam Niżnik.

W sobotę i niedzielę na skoczni w Kuopio stawiło się sześciu Polaków. Nie...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

Podczas Letniego Grand Prix we francuskim Courchevel zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski. Do Francji z kadrą nie poleci Kamil Stoch, który nie wystartował również podczas letnich zmagań w Wiśle.

Selekcjoner naszej ekipy - Michal Dolezal - zdecydował, że w Courchevel zobaczymy Jakuba...

Źródło: PolsatSport.pl
Fotografia: Sabine Link

Dawid Kubacki zwyciężył w niedzielnym konkursie Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle. Triumf Polaka przesunął go w klasyfikacji generalnej tego cyklu na pozycję lidera. W zawodach punktowało łącznie siedmiu Polaków.

Dla Kubackiego była to pierwsza wygrana w tegorocznym LGP. Sobotnie...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

Ursa Bogataj odniosła kolejne zwycięstwo w zmaganiach Letniego Grand Prix Kobiet w Wiśle. Słowenka umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej całego cyklu. Żadna z Polek nie zdołała dzisiaj zdobyć punktów.

Słowenka - Ursa Bogataj - ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium, do...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Jakub Wolny odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zmaganiach Letniego Grand Prix. Polak wygrał podczas sobotniego konkursu w Wiśle. Na podium zobaczyliśmy także Dawida Kubackiego. Punkty do klasyfikacji generalnej LGP zdobyło ośmiu reprezentantów naszego kraju.

Wolny po pierwszej rundzie...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Ursa Bogataj zwyciężyła w sobotnim konkursie skoków narciarskich kobiet, który wchodził w skłąd Letniego Grand Prix w Wiśle. Punkty do klasyfikacji generalnej LGP wywalczyła jedna z Polek - Nicole Konderla, która ostatecznie zajęła 26. miejsce.

Słowenka - Ursa Bogataj - do samego końca walczyła o...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook