fbtw

Zgodnie z pierwszymi planami inauguracja letniego cyklu miała mieć miejsce pod koniec lipca, jednak sytuacja związana z koronawirusem poważnie zagroziła zawodom. Koniec końców, już 21 sierpnia będziemy mogli oglądać kwalifikacje.

Plany inauguracji w lipcu legły w gruzach, następnie czekały nas wielkie niewiadome, czyli dwa możliwe terminy. Z biegiem czasu kolejne miejscowości odwoływały zawody, jednak nie Wisła. Kiedy nie został już nikt chętny do organizacji zawodów, Polacy podjęli się nawet wpuszczenia kibiców na trybuny. 

Obecnie sytuacja ze zmaganiami w Wiśle nie jest do końca...

Fotografia: Zbiory własne
Test

Pod koniec lipca zostały odwołane zawody, które gościć miały w Klingenthal, a jeszcze wcześniej zrezygnowano z tych, które miały odbyć się w Hinzenbach. Teraz również konkursy w Rosji i Kazachstanie nie dojdą do skutku.

Inauguracja LGP odbędzie się w przedostatni...

Źródło: fakt.pl
Fotografia: Zbiory własne
Test

Tegoroczne LGP z udziałem kobiet miało składać się z sześciu zawodów w czterech krajach. Z powodu pandemii odbędą tylko jedne – w Czechach.

Podobnie jak w przypadku męskiej konkurencji, Letnie Grand Prix Kobiet, zakończy się na inauguracyjnym konkursie, bowiem zawody w...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne
Test

Kompleks Średnich Krokwi w Zakopanem objęty jest pracami renowacyjnymi. Inwestorzy zapowiadają nowoczesny obiekt, a prace mają obejmować nie tylko skocznie.

Trwający od połowy 2019 roku remont, wydłużył się nieco z powodu pandemii koronawirusa. Na szczęście udało się...

Źródło: sportowefakty.wp.pl
Fotografia: Zbiory własne

Gian Franco Kasper pozostanie Szefem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej do czerwca 2021 roku. W związku z epidemią koronawirusa, Kongres FIS został przełożony o rok, na 5 czerwca. Dopiero wtedy zostaną przeprowadzone wybory nowego kierującego organizacją.

Koronawirus dał się wszystkim we...

Źródło: Interia.pl
Fotografia: Zbiory własne
Test

Jeden z najlepiej prezentujących się Słoweńców w ostatnich sezonach – Anže Semenič – obchodził wczoraj swoje 27. urodziny. Jak do tej pory wygląda kariera skoczka?

Ten pochodzący z Kranju zawodnik, reprezentuje klub NSK Tržič Trifix. Semenič swoją przygodę ze skokami...

Źródło: Wikipedia
Fotografia: Zbiory własne
Test

Zapowiadana jest rekonstrukcja rządu, wraz z którą ma dojść do zmniejszenia liczby resortów. Onet Sport nieoficjalnie podał, jakoby Ministerstwo Sportu miało zostać usunięte i połączone z dwoma innymi resortami, w tym z Ministerstwem Edukacji.

Jeśli plotka miałaby...

Źródło: Onet Sport
Fotografia: Zbiory własne

W ubiegły piątek podpisano list intencyjny w sprawie powstania Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego im. Adama Małysza. W obiekcie mają znaleźć się m.in. wartościowe trofea skoczków.

W piątkowym podpisaniu listu w sprawie powstania muzeum wzięli udział: Adam Małysz, burmistrz Wisły - Tomasz Bujok...

Źródło: UM Wisła
Fotografia: zasoby własne

Przygotowania skoczków do nadchodzącego sezonu trwają w najlepsze, a co się z tym wiąże, wyjeżdżają oni na zgrupowania zagraniczne. Nasi sportowy jako cel obrali sobie Austrię. 

Najpierw nasza kadra zatrzymała się na dwa dni w Stams, gdzie ćwiczyli na kompleksie skoczni Brunnentalschanzen...

Źródło: instagram.com
Fotografia: Zbiory własne

Jeden z największych rywali Małysza, a co za tym idzie jeden z najlepszych skoczków w historii tego sportu powiedział, że tęskni za skokami. Mimo, że karierę zakończył już piętnaście lat temu nadal bardzo przeżywa występy kolegów. 

Sven zasłynął z tego, że jako pierwszy w historii skoków...

Źródło: sport.interia.pl
Fotografia: Zbiory własne

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook