fbtw

Kalendarze letnich rozgrywek w skokach narciarskich znowu zostały zaktualizowane, miejmy nadzieję że już po raz ostatni. Co ciekawe Wisła ma rezerwowy termin, przeczytajcie dlaczego!

Organizatorzy zawodów w Wiśle już kilka tygodni temu przedstawili swoje zdanie co do LGP. Jeśli będzie można zorganizować zawody z kibicami, zrobią to z chęcią. Natomiast jeśli miałyby się odbyć bez kibiców, to nici z konkursu. Stąd też drugi możliwy termin.

Wisła będzie czekać na kolejne decyzje rządzących i wtedy wybierze odpowiednią datę. Pierwsza opcja, czyli inauguracja cyklu letniego 22-23.08.. Druga to...

Źródło: fis-ski.com
Fotografia: Zbiory własne
Test

Wybuch pandemii koronawirusa pod koniec sezonu zimowego 2019/2020, uniemożliwił jego dokończenie. ,,W sumie około 20 procent zawodów Pucharu Świata FIS zostało odwołanych w wyniku wybuchu pandemii Covid-19. Łącznie uzbierało się ich 38. Najwięcej – siedem – w narciarstwie alpejskim kobiet, a...

Źródło: sport.tvp.pl
Fotografia: Zbiory własne

Włoskie kadry narodowe zostały opublikowane i obyło się bez większych niespodzianek. Stanowisko trenera skoczków nie zmieniło się, w przeciwieństwie do tego w kadrze damskiej. Męską Kadrę A dalej zasila tylko jeden skoczek.

Trenerem mężczyzn pozostał Andrea Morassi i otrzymał on doradcę, czyli...

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Zbiory własne
test

Dzisiaj urodziny obchodzi niemiecka skoczkini - Katharina Althaus. Jedna z najlepszych skoczkiń na świecie ma już 23 lata.

Katharina Althaus zadebiutowała w Pucharze Świata w 2011 roku, podczas konkursu w Lillehammer, gdzie zajęła 33. miejsce. Swoje pierwsze punkty zdobyła rok później na zawodach...

Źródło: sport1.de / facebook.com
Fotografia: Zbiory własne
Adam Małysz

Adam Małysz, obecny dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, 5 maja pojawił się na antenie Eurosportu. Były skoczek wypowiedział się na temat przygotowań kadrowiczów do letniego sezonu, o wspomnieniach ze swojej kariery oraz o nietypowych...

Źródło: Onet Sport
Fotografia: Sabine Link

W środę na Kanale Sportowym gościem Tomasza Smokowskiego w programie „Hejt Park” był Adam Małysz. Opowiadał on m. in o przyszłości skoków w Polsce.

„Orzeł z Wisły” odpowiadał na pytania prowadzącego i widzów poruszając kilka ciekawych tematów.

Jednym z niewątpliwie ważnych tematów był ten...

Źródło: Kanał Sportowy - YouTube
Fotografia: Sabine Link

Dawny reprezentant Polski w skokach i były już trener od skoków naszych kombinatorów norweskich Robert Mateja od przyszłego sezonu będzie się zajmował czeskimi zawodnikami. Czesi mają nadzieję na lepsze wyniki ich zawodników.

Polski trener pojawi się w Czechach, aby teraz przygotowywać naszych...

Źródło: skijumping.pl, twitter

Część kibiców na pewno pamięta Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2001/2002. Głównym faworytem był wtedy Adam Małysz, jednak w końcowej klasyfikacji wygrał ktoś inny.

Sven Hannawald, o którym mowa, wpisał się do historii skoków wygrywając wszystkie konkursy TCS jako pierwszy w ww. sezonie. Jednak...

Źródło: TVP Sport
Test

SMS Szczyrk, czyli Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk im. Polskich Olimpijczyków z siedzibą w Buczkowicach, to placówka zajmująca się profesjonalnym rozwojem i szkoleniem w zakresie pięciu zimowych dyscyplin: skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, biegach narciarskich, narciarstwie...

Źródło: pzn.pl, beskidzka24.pl
Fotografia: Zbiory własne
Joanna Szwab

Po przerwie spowodowanej przez koronawirusa Kadra Młodzieżowa Kobiet w skokach narciarskich powróciła na skocznie. Pod okiem Łukasza Kruczka polskie skoczkinie trenują w Szczyrku.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, na początku maja ruszył etap rozmrażania polskiego sportu, wstrzymanego z powodu...

Źródło: pzn.pl / sport.interia.pl
Fotografia: Sabine Link

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook