fbtw

Robert Johansson zwyciężył w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyło łącznie sześciu Polaków, a najlepszym z naszych reprezentantów był Piotr Żyła, który zakończył konkurs na 11. pozycji.

Po pierwszej rundzie Norwegowie cieszyli się z prowadzenia, ale za sprawą Halvora Egnera Graneruda. Ostatecznie w zmaganiach zwyciężył jednak Robert Johansson, który o 1,7pkt wyprzedził Niemca - Markusa Eisenbichlera oraz o 1,9pkt innego z niemieckich zawodników - Karla Geigera. Granerud, który prowadził na półmetku...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Konkurs drużynowy w Finlandii wygrała Norwegia, z przewagą 5,9 punktu nad Polską oraz 9,8 punktu przed Niemcami. Rywalizację udało się przeprowadzić bez większych problemów, gdyż warunki były w miarę stabilne. 

W Lahti wystartowało 9 drużyn. W pierwszej grupie pierwszej serii Piotr Żyła...

Źródło: FIS/informacja własna
Fotografia: zasoby własne

Na skoczni w Lahti miały odbyć się dzisiaj kwalifikacje do niedzielnego konkurs indywidualnego Pucharu Świata. Miały, ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwoliły na ich rozegranie. Runda eliminacyjna odbędzie się w niedzielę.

Dla skoczków, piątek jest zwykle dniem treningów i rywalizacji o...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

W ubiegły weekend odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Planowo, miały one odbyć się w sobotę i w niedzielę, jednak z powodu zapowiadanych złych prognoz, obydwa przeprowadzono w sobotę. 

W rywalizacji wystąpiło 6 reprezentantów Polski: Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot...

Źródło: FIS/informacja własna
Fotografia: zasoby własne

Marius Lindvik wygrał niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Walka o wczorajszy triumf na Wielkiej Krokwi była pasjonująca do samego końca. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Andrzej Stękała, który zajął 5. miejsce.

Dla Lindvika ostatnie tygodnie...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Reprezentacja Austrii zwyciężyła w sobotnim konkursie drużynowym podczas Pucharu Świata w Zakopanem. Na podium w stolicy polskich Tatr stanęli również Polacy, skaczący wczoraj w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki.

Austriacy w sobotnich zmaganiach na Wielkiej Krokwi w...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem padły łupem Yukiyi Sato. W zawodach zobaczymy sześciu Polaków, ponieważ zdyskwalifikowany został Piotr Żyła. Jutro czeka nas rywalizacja drużynowa. 

Trzy dzisiejsze serie skoków zwyciężył Japończyk - Yukiya Sato. Można...

Źródło: FIS/informacja własna
Fotografia: zasoby własne

Znamy skład Norwegów na zawody w Zakopanem. Co ciekawe, po 13-miesięcznej przerwie, wraca Thomas Aasen Markeng. 

20-letni Norweg sezon 2019/2020 zaczął bardzo dobrymi wynikami. Przez kilka kolejnych weekendów punktował regularnie, aż do Klingenthal. To tam doznał upadku i najgorszej dla...

Źródło: informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Puchar Świata w skokach narciarskich ponownie zagości w Polsce. Skoczków czeka rywalizacja w Zakopanem. Tegoroczne wielkie sportowe święto pokrzyżowała pandemia koronawirusa, dlatego zawody odbędą się bez udziału kibiców. Pod Wielką Krokwią zobaczymy siedmiu reprezentantów Polski.

Rywalizację o...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

Siedmiu reprezentantów Polski zobaczymy podczas zmagań Pucharu Świata w Zakopanem. Nie wykorzystamy tym samym przysługującego nam limitu, gdyż jako gospodarz możemy wystawić dodatkową grupę krajową. Do składu powróci Klemens Murańka.

Dla naszej ekipy zmagania w Zakopanem od lat są wydarzeniem...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Sabine Link

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook