fbtw

Już za miesiąc startuje Puchar Świata w skokach, a inauguracja odbędzie się kolejny raz w Wiśle. Niestety na ten sezon bardzo wpłynie stale rozwijająca się pandemia. 

Start sezonu zaplanowany jest na weekend 20-22 listopada i odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza. Z wiadomych względów niepewna jest obecność kibiców na tym wydarzeniu, a bilety nadal nie zostały wypuszczone do sprzedaży. W odpowiedzi na wątpliwości zainteresowanych, PZN skonkretyzował, że ostatecznie 3 listopada będą podane informacje na temat obecności kibiców i sprzedaży biletów na PŚ w Wiśle. Jednak biorąc pod...

Źródło: PZN
Fotografia: zasoby własne

Zakończenie prac remontowych na Rothaus-Schanze w Hinterzarten opóźnia się  z powodu problemów technicznych. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Klaus-Michael Tasch, został o tym poinformowany przez odpowiedzialnego za to architekta. 

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Zbiory własne

Za mniej niż dwa miesiące rozpocznie się sezon zimowy dla skoczków narciarskich. Mimo sytuacji związanej z koronawirusem, jak na razie każdy plan wydaje się dobry, a żadne z zawodów nie są odwołane lub nawet przesunięte. 

„Letnie zawody Grad Prix w Wiśle były dla nas niezwykle ważne. Mogliśmy...

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Zbiory własne

Alexander Herr, były niemiecki skoczek narciarski, tydzień temu obchodził swoje 42. urodziny. Dlatego, podsumujemy co on osiągnął w tym sporcie. 

Alexander swoją przygodę ze skokami zaczął już w wieku 3 lat za sprawą swojego ojca, który był trenerem skoczków. Podczas Mistrzostwach Świata...

Źródło: fisski.com, informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

Zarząd Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, FIS, ogłosił że gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2025 zostanie Norwegia. 

Norweskie miasto Trondheim, dobrze znane wszystkim fanom sportów zimowych, było jedynym kandydatem na organizatora owej imprezy, dlatego też...

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Zbiory własne

W zeszły weekend, 26 i 27 października, w Eisenerz i Bischofshofen rozegrane zostały mistrzostwa Austrii. 

W sobotę Gregor Schlierenzauer wygrał na skoczni normalnej. 30-latek był najlepszy w Eisenerz 107 oraz 108,5, co dało mu łącznie 255,9 punktów. „To świetne potwierdzenie mojej...

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Sabine Link

Od 1 października ruszyła sprzedaż biletów na pierwsze zawody Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Jednak ze względu na panującą na świecie sytuację związaną z koronawirusem dostępnych będzie jedynie 2500 wejściówek. 

Dobre wieści związane z Turniejem Czterech Skoczni napływają do nas...

Źródło: berkutschi.com
Fotografia: Zbiory własne

Jesień już się rozpoczęła, a to znaczy że do zimy pozostaje coraz mniej czasu! Jednak, w obecnej sytuacji panującej na świecie fani skoków narciarskich, zadają sobie pytanie kiedy odbędą się najbliższe zawody?

Na najbliższe zmagania nie musimy jednak czekać, aż tak długo jak mogłoby się wydawać...

Źródło: fisski.com
Fotografia: Zbiory własne

Tydzień temu, 20 września, urodziny obchodził słoweński skoczek narciarski Peter Prevc. Na pewno każdy fan tego sportu pamięta jego świetną dyspozycję, która trwała aż trzy sezony, tylko czy uda mu się jeszcze wrócić a szczyt?

Teraz już, 28-latek który w sezonie 2015/2016 był najlepszym skoczkiem...

Źródło: fisski.com
Fotografia: Zbiory własne
Test

Zakończył się cykl LPK 2020, który wygrał Martin Hamann. Jak ten sukces wpłnie na karierę Niemca w przyszłości?

23-letni Hamann wygrał dwa konkursy, które odbyły się w Wiśle. Były one jedynymi w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Swoimi świetnymi skokami, w tym jednym...

Źródło: Informacja własna
Fotografia: Zbiory własne

strefa komunikacji

Newsletter

NEWSletter portalu SkokiEXRESS.pl to zbiór najważniejszych informacji z danego dnia, które wysyłamy do Państwa na pocztę e-mail. Zachęcamy do zarejestrowania swojego adresu e-mail, aby otrzymywać powiadomienia.

Facebook